Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2012-09-18

IV Kongres Urbanistyki Polskiej połączony z Kongresem Związku Miast Polskich - Lublin 2012Od 19 do 21 września br., w Lublinie odbędzie się IV Kongres Urbanistyki Polskiej pod hasłem "Odpowiedzialni za Miasto".

Hasło Kongresu wpisuje się w nowy model zarządzania rozwojem miast przez tak zwane "dobre i współodpowiedzialne zarządzanie". Celem IV. Kongresu będzie społeczna mobilizacja na rzecz odpowiedzialnego zarządzania miastem z pokazaniem wyzwań i kierunków działań każdej odpowiedzialnej grupy aktorów sceny miejskiej oraz budowa koalicji na rzecz reformy gospodarki przestrzennej. Kongres podejmie debatę o rządzących (podmiotach, których decyzje przesądzają o rozwoju, kondycji i funkcjonowaniu miasta) oraz o rządzonych (mieszkańcach i użytkownikach miast), o ich zadaniach oraz roli formalnej i rzeczywistej.

W Kongresie oprócz dotychczasowych uczestników wezmą aktywny udział także przedstawiciele organizacji społecznych, świata biznesu, nauki i kultury, oraz politycy i media.

Podczas Kongresu odbędzie się 5 sesji:
Sesja Międzynarodowa "Budowanie miasta: rola urbanistów jako reprezentantów kluczowych aktorów procesu"
Sesja I. "Miasto oczami urbanisty. Czy urbaniści wiedzą lepiej?"
Sesja II. " Rządzący i Rządzeni"
Sesja III. "Miasto i pieniądze"
Sesja IV. "Budowanie miasta"

Kongresowi będą towarzyszyły wystawy związane tematycznie z Kongresem.

Zobacz także:
Towarzystwo Urbanistów Polskich ›
Związek Miast Polskich ›


Załączniki:
progr.pdf [1.47 MB]


Tagi:
Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, kongres, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Ochrona środowiska, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne, Towarzystwo Urbanistów Polskich, urbanistyka, Związek Miast Polskich