Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
 

PUBLIKACJE - KURIER METROPOLITALNY2020-02-20
Kurier Metropolitalny, luty 2020
W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, z dofinansowaniem ze środków WRPO, powstają na terenie metropolii Poznań wygodne węzły przesiadkowe, które ułatwiają korzystanie z komunikacji publicznej. Ostatnio został uroczyście otwarty węzeł przesiadkowy w Kleszczewie. W lutowym numerze Kuriera Metropolitalnego ponadto m.in. o szybko wzrastającej na terenie metropolii Poznań liczbie biletomatów ZTM oraz miejscach, w których możemy znaleźć pierwsze oznaki wiosny. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 638.97 KB   
2020-01-23
Kurier Metropolitalny, styczeń 2020
Od stycznia 2020 roku "Kurier Metropolitalny" ukazuje się tylko w wersji elektronicznej (pdf). Za pośrednictwem elektronicznej poczty miesięcznik otrzymują przede wszystkim przedstawiciele samorządów znajdujących się w obszarze oddziaływania Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Baza adresowa przez cały czas jest w budowie. Kurier w wersji elektronicznej będziemy wysyłać do każdej osoby (mieszkańca metropolii Poznań), która wyrazi chęć otrzymywania naszego miesięcznika.
Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 563.78 KB   
2019-12-10
Kurier Metropolitalny, grudzień 2019
Na terenach gmin - członków Stowarzyszenia Metropolii Poznań można pytać o wydawany przez Stowarzyszenie bezpłatny miesięcznik Kurier Metropoliatalny To ostatni numer Kuriera w wersji drukowanej. Od stycznia 2020 roku Kurier Metropolitalny będzie się ukazywał tylko w wersji elektronicznej (pdf).

W grudniowym numerze polecamy szczególnie wywiad dotyczący przygotowań do uruchomienia MeSIP-u, czyli Metropolitalnego Systemu Informacji Przestrzennej. Poza tym wiele ciekawych informacji z gmin znajdujących się w obszarze działania Stowarzyszenia Metropolia Poznań. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 2.43 MB    rozmiar: 742.85 KB   
2019-10-28
Kurier Metropolitalny, listopad
W domach kultury, ośrodkach kultury i urzędach gmin można już pytać o najnowszy numer Kuriera Metropolitalnego. W dystrybucji listopadowy numer, w nim m.in. najnowsze informacje o rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz o inicjatywie reaktywacji PKS na terenie Poznania i okolic. Zachęcamy do lektury.

rozmiar: 611.65 KB    rozmiar: 819.89 KB   
2019-10-07
Kurier Metropolitalny, październik
Ruszają bezpłatne szczepienia przeciwko grypie na obszarze metropolii Poznań - szczegóły w najnowszym numerze Kuriera Metropolitalnego. Ponadto w wydawanym przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań miesięczniku polecamy m.in. wywiad z Katarzyną Kierzek-Koperską, wiceprezydentem Poznania na temat działań ograniczających smog w stolicy Wielkopolski.

rozmiar: 766.22 KB   
2019-09-03
KURIER METROPOLITALNY, WRZESIEŃ 2019
Transport publiczny na terenie metropolii przez cały czas się integruje. W sierpniu do sieci ZTM w Poznaniu dołączyły gminy Kórnik i Zaniemyśl. M.in na ten temat można poczytać we wrześniowym numerze Kuriera Metropolitalnego, miesięcznika wydawanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań.

rozmiar: 1.16 MB    rozmiar: 831.38 KB   
2019-08-06
KURIER METROPOLITALNY, SIERPIEŃ 2019
W sierpniowym numerze Kuriera Metropolitalnego publikujemy wywiad na temat gospodarki ściekowej prowadzonej na terenie obszaru metropolii Poznań. Informacje z wywiadu płyną pozytywne, wody rzekach i jeziorach są coraz czystsze. Ponadto w miesięczniku zamieszczamy informacje dotyczące planów budowy drugiego toru na trasie kolejowej do Piły.

rozmiar: 1.45 MB    rozmiar: 3.32 MB   
2019-07-10
KURIER METROPOLITALNY, LIPIEC 2019
Nasza sytuacja hydrologiczna w ciągu ostatnich czterech lat pokazuje tendencję przeważającą w kierunku suszy – tak suszy glebowej, jak również hydrologicznej. Ponieważ czwarty rok z rzędu nie mamy zimy z opadami śniegu, z czym wiąże się m.in. brak wezbrań wiosennych, nasza sytuacja hydrologiczna się sukcesywnie pogarsza - mówi w wywiadzie z Pawłem Napieralskim Magdalena Żmuda, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Poznaniu. Ponadto w lipcowym numerze Kuriera publikujemy aktualne informacje na temat przygotowań do programu bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Zachęcamy do czytania.

rozmiar: 1.49 MB    rozmiar: 703.73 KB   
2019-06-03
KURIER METROPOLITALNY, CZERWIEC 2019
Metropolia Poznań uzyskała dotację z rządowego programu FIO na realizację projektu młodzieżowego pn. „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Metropolii Poznań”. Wniosek uznany przez ekspertów za innowacyjny zyskał ocenę pomysłu „S jak super” i zajął prestiżowe dziewiąte miejsce w gronie 450 projektów z całego kraju. Ponadto w czerwcowym numerze Kuriera polecamy wywiad z Jędrzejem Solarskim, zastępcą prezydenta miasta Poznania. Temat wywiadu: polityka senioralna Poznania.

rozmiar: 817.29 KB    rozmiar: 698.97 KB   
2019-05-06
Kurier Metropolitalny, maj 2019
Pojawił się kolejny numer wydawanego rzez Stowarzyszenie Metropolia Poznań miesięcznika "Kurier Metropolitalny". Tytuł kolportowany jest jako wkładka (insert) do wydawanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania miesięcznika "Poznań. Informator Samorządowy Metropolii Poznań". Miesięcznik dostępny jest w urzędach gmin, bibliotekach gminnych lub domach kultury. W majowym numerze m.in. polecamy artykuł o kolejnej linii, która wkrótce dołączy do PKM, a także wywiad z Ziemowitem Borowczakiem, członkiem Zarządu Związku Międzygminnego GOAP.

rozmiar: 6.95 MB