2013-10-15

Plebiscyt "As odpowiedzialnego Biznesu"Do 21 października 2013 r. wielkopolskie firmy mogą wypromować swoje inicjatywy w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, wysyłając zgłoszenie do plebiscytu "As odpowiedzialnego Biznesu".

Zwycięzcy otrzymają tytuł "Asa odpowiedzialnego biznesu" i specjalnie na tę okazję zaprojektowaną statuetkę, oraz możliwość wypromowania swojej inicjatywy m.in. na antenie Radia Merkury, łamach Dziennika Polska Głos Wielkopolski oraz Kwartalnika i Portalu "As Biznesu".

Zgłoszenia zostaną pogrupowane wg wielkości przedsiębiorstw odpowiednio: mikro- i małe przedsiębiorstwa, średnie przedsiębiorstwa oraz duże. Laureatów w ramach tych trzech kategorii wyłoni kapituła, w skład której wchodzą specjaliści związani z CSR, przedstawiciele mediów i środowisk związanych z otoczeniem biznesu. Swojego zwycięzcę wskażą także internauci głosujący za pośrednictwem strony www.asbiznesu.pl.

Wielkopolska zawsze była regionem wyróżniającym się na tle innych województw pracowitością, dokładnością oraz innowacyjnością - także w obszarze CSR. Wielu przedsiębiorców działających na terenie naszego województwa może poszczycić się cennymi inicjatywami w tym zakresie. Wbrew pozorom przedsięwzięcia te realizowane są nie tylko przez duże korporacje, ale także przez niewielkie firmy. CSR bowiem nie musi wiązać się z dużymi akcjami - ale może po prostu oznaczać troskę o pracowników wyrażaną podniesieniem standardów pracy, czy zorganizowaniem darmowej opieki medycznej, oszczędnością w zużyciu surowców i energii albo też współpracą z lokalnymi organizacjami, szkołami itp. Dlatego do Plebiscytu organizatorzy zapraszają także małe firmy, których działania społeczne i ekologiczne realizowane są lokalnie, na mniejszą skalę. Takie działania również należy promować i nagradzać.

W razie pytań lub wątpliwości można się kontaktować pod numer telefonu 61 8690112 lub na adres e-mail: asbiznesu@wiph.pl

Zobacz także:
Firma ›
As Biznesu ›


Załączniki:
reg_pleb.pdf [340.73 KB]
zglosz.doc [414.50 KB]


Tagi:
biznes, Buk, Czerwonak, Dopiewo, Gospodarka i biznes, Kleszczewo, Komorniki, konkurs, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, nagroda, Oborniki, Pobiedziska, Powiat poznański, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne