2024-06-19

Dofinansowanie dla pierwszego projektu ZIT dotyczącego mobilności miejskiej!Otrzymaliśmy informację o wyborze do dofinansowania projektu pt. „Zrównoważona mobilność miejska w Metropolii Poznań – Etap I”. Projekt będzie realizowany do połowy 2026 roku w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Metropolia Poznań jako wnioskodawca i lider przedsięwzięcia o wartości ponad 43 mln zł i dofinansowaniu UE na poziomie powyżej 27 mln zł - zajmie się działaniami dot. promocji oraz edukacji w zakresie zrównoważonej mobilności.

W partnerskim projekcie metropolitalnym wezmą udział:
• Miasto Poznań z zadaniem rozbudowy dróg rowerowych w ul. Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej w Poznaniu.
• Miasto Poznań i Gmina Czerwonak, zobacz więcej zajmą się budową kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Wartę łączącej Miasto Poznań i Czerwonak.
• Gmina Czerwonak dodatkowo wybuduje drogę rowerową w na odcinku od ul. Gdyńskiej do skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Źródlaną.
• Gmina Śrem planuje rozbudowę sieci tras rowerowych w kilku lokalizacjach w gminie Śrem m.in. w ciągu ulic Szkolnej i Piłsudskiego.
• Urząd Miasta i Gminy Szamotuły będzie realizować budowę węzła przesiadkowego z parkingami P&R i B&R w centrum Szamotuł w okolicy ul. Młyńskiej.
• Murowana Goślina - Miasto i Gmina rozbuduje węzeł przesiadkowy po wschodniej stronie stacji PKP Murowana Goślina – pojawią się tu parkingi P&R i B&R wraz z dojazdem dla rowerów i dojściem dla pieszych.
• Gmina Suchy Las zaplanowała budowę ścieżki rowerowej w centralnej części Suchego Lasu na odcinku od ulicy Borówkowej do ul. Nektarowej.
• Gmina Tarnowo Podgórne będzie rozwijać system dróg rowerowych na odcinku między miejscowościami Rumianek i Jankowice.
• Gmina Oborniki - przy węźle PKP w Bogdanowie powstanie pochylnia dla wózków i osób z niepełnosprawnościami

To pierwszy etap inwestycji w zakresie zrównoważonej mobilności. Już niebawem o wsparcie ze środków ZIT w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski będą wnioskować kolejne projekty partnerskie samorządów Metropolii Poznań z zadaniami dotyczącymi budowy węzłów przesiadkowych, parkingów B&R i B&R czy tras rowerowych.

FOTO: Poznańskie Inwestycje Miejskie, Metropolia Poznań

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #FEW


Tagi:
Infrastruktura transportowa, projekt, ścieżki rowerowe, trasa rowerowa, węzły przesiadkowe
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5
 - 6
 - 7
 - 8