2024-03-29

Koleje Wielkopolskie w barwach zieleniSamorządowa spółka kolejowa promuje hasło #WARTOBYĆZIELONYM. Napis pojawił się na pojeździe SA132 wśród kolorów zieleni, którymi został oklejony szynobus. Premiera okazjonalnego pociągu, w ramach współpracy przewoźnika z klubem piłkarskim Warta Poznań, miała miejsce 29 marca br. Wydarzenie zaciekawić mogło nie tylko miłośników kolei, ale i fanów sportu.

W południe na tory przy peronie 9 na Dworcu Letnim w Poznaniu wjechał okazjonalny pociąg Kolei Wielkopolskich z nową, zaprojektowaną przez Wartę Poznań grafiką. Zielone, klubowe barwy, herb oraz symbole Warty Poznań idealnie współgrają z charakterystycznym logo wielkopolskiego przewoźnika. Wydarzenie to miało wymiar symboliczny mówiący o zaangażowaniu obu partnerów w rozwój sportu i działań na rzecz lokalnej społeczności. W premierowym pokazie pojazdu, który przybrał nowe barwy udział wziął Pan Wojciech Jankowiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Dopisała nam pogoda i jak widać nastroje także – powiedział Wojciech Jankowiak – Trzeba przyznać, że pojazd w nowych barwach robi wrażenie. Zielony, inny niż pozostałe pociągi w spółce Koleje Wielkopolskie. Na pewno będzie się odróżniał. – powiedział Wojciech Jankowiak – Cieszę się bardzo, że doszło do takiego porozumienia pomiędzy Kolejami Wielkopolskimi, a Wartą Poznań. Z jednej strony jest to promocja Warty Poznań, a z drugiej strony jest to promocja przewozów kolejowych. W końcu Warta Poznań gra w Grodzisku Wielkopolskim, a właśnie tam docierają pociągi Kolei Wielkopolskich – dodał.

Przedstawiciele Kolei Wielkopolskich oraz Warty Poznań nie ukrywają radości ze swojej współpracy, która cały czas się rozwija. – Dotychczasowy udział jako partnera sekcji Amp Futbolu był jedynie preludium do tego, co teraz nastało – powiedział Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie. – Obecnie Koleje Wielkopolskie są partnerem Akademii Warty Poznań, dając ponad 300 dziewczętom i chłopcom możliwość rozwijania swoich umiejętności piłkarskich – dodał.

Podczas prezentacji pojawili się również trenerzy Akademii Warty Poznań, dzieci związane z klubem oraz kibice, który nie zawadzą swoich idoli nawet w takich momentach.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zdjęcia pamiątkowe. Organizatorzy zaskoczyli dodatkową atrakcją w postaci czterech wyjątkowych, zielonych foteli wewnątrz pojazdu.

Oklejony pojazd, nazywany popularnie „Warciarzem” kursować będzie po niezelektryfikowanych liniach: Poznań – Grodzisk Wlkp. – Wolsztyn oraz Poznań – Wągrowiec – Gołańcz.


Tagi:
Koleje Wielkopolskie, promocja, Sport i rekreacja, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
 - 1