2023-06-10

Nowy przystanek w AdamowieOd 11 czerwca br. dostępny dla podróżnych będzie nowy przystanek na linii kolejowej nr 357 Poznań Główny – Wolsztyn. Obecnie na trasie trwa remont.

Nowy przystanek zlokalizowany jest niedaleko Wolsztyna, a dokładniej w miejscowości Adamowo. Zarządza infrastruktury zaplanował długi na 120 m peron znajdujący się nieopodal przejazdu kolejowego, na którego nawierzchni zamontowane zostaną ławki oraz wiata chroniącą przed wiatrem i deszczem.

Rewitalizacja linii kolejowej nr 357 na odcinku Drzymałowo – Wolsztyn trwa nadal. Zgodnie z pierwotnymi założeniami spółki PKP Polskie Linie Kolejowe prace powinny zakończyć się w lipcu br. Wartość całej inwestycji to ok. 115 mln zł.

Według informacji przedstawionych przez spółkę na trasie prowadzone są już końcowe prace m.in. przebudowa peronu nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim, która powinna zakończyć się w czerwcu oraz budowa kładki biegnącej nad ul. 5 Stycznia w Wolsztynie tuż nad linią kolejową. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń do użytku podróżnych oddane zostaną przejścia podziemne na stacjach Wolsztyn oraz Grodzisk Wielkopolski.

Zrewitalizowana, 15 km trasa otwarta została z opóźnieniem w połowie marca. Na odcinku pomiędzy stacjami Drzymałowo i Wolsztyn wzmocniony został grunt oraz wymieniono tor, dzięki czemu, po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, możliwe będzie zwiększenie prędkości z 80 km/h do 120 km/h. Nowe podkłady kolejowe oraz zastosowane bezstykowe łączenia szyn zapewnią zmniejszenie poziomu hałasu, co znacząco wpłynie na komfort podróży. Sprawność przejazdów poprawią nowe urządzenia służące do prowadzenia ruchu kolejowego umieszczone w okolicach stacji Rakoniewice i Wolsztyn – poinformowało PKP Polskie Linie Kolejowe.


Tagi:
Infrastruktura transportowa, linia kolejowa, rewitalizacja
 - 1