Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2022-11-28

Nowe Elfy 2 dla WielkopolskiPrzetarg na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych został rozstrzygnięty. Zamówienie zrealizowane zostanie przez Pesę, a do wielkopolski trafią kolejne Elfy 2. Na zrealizowanie zamówienia województwo wielkopolskie otrzymało dofinasowanie z Polskiego Ładu.

Wielkopolski przetarg na dostawę pociągów elektrycznych został rozstrzygnięty pozytywnie. O zamówienie rywalizowali polscy producenci kolejowi – Pesa i Newag. Firma Newag przedstawiła ofertę wyprodukowania pojazdów za niewiele ponad 157 milionów złotych, natomiast bydgoski konkurent wycenił produkcję Elfów 2 na kwotę 142 milionów złotych i to właśnie jego oferta została wybrana. Pociągi Elf 2 są już dobrze znane na wielkopolskich torach. Samorząd województwa w swoich zasobach posiada już 15 sztuk tego modelu.

Nowy zakup zostanie sfinansowany dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, wynoszącemu ponad 115 milionów złotych, które pochodzi ze środków programu Polski Ład. W przeciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy do wielkopolski mają dotrzeć dwa pierwsze pociągi, reszta zamówienia natomiast zostanie wykonana w ciągu 26 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy.


Tagi:
PESA, Poznańska Kolej Metropolitalna, Poznańska Kolej Metropolitalna, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
 - 1