Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2022-10-07

Wizyta Metropolii KrakowskiejBudowa Metropolitalnego Systemu Informacji Przestrzennej (MeSIP) była głównym tematem rozmów z przedstawicielami stowarzyszenia Metropolia Krakowska. Przedstawicieli samorządów z południa Polski przyjęliśmy w siedzibie Poznańskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Delegację Metropolii Krakowskiej przywitali Jan Grabkowski, Starosta Poznański i prezes Metropolii Poznań, Piotr Wiśniewski, Dyrektor Biura Metropolii Poznań oraz Tomasz Powroźnik, Dyrektor PODGiK. Starosta, witając gości, przedstawił genezę MeSIP oraz opowiedział o nowej siedzibie PODGiK na poznańskim Franowie.
W imieniu Stowarzyszenia Metropolii Krakowskiej głos zabrał Daniel Wrzoszczyk, Dyrektor Biura, który wyraził swoje uznanie dla Stowarzyszenia Metropolia Poznań, na które Małopolska patrzyła z podziwem – podążając za poznańskim wzorem, stworzyła odpowiednik na własnym gruncie, który stale rozwija. Część oficjalną zakończył Tomasz Powroźnik, mówiąc o nowej siedzibie ośrodka.
W części drugiej spotkania mieliśmy przyjemność wysłuchać wystąpień prelegentów:
--> Dawid Drobnić z Metropolia Poznań mówił o działalności stowarzyszenia,
--> Marek Stawarz, Kierownik Wydziału Systemu Informacji Przestrzennej PODGiK, opowiadał o tym, czym jest MeSIP i o jego możliwościach,
--> Anna Wieczorek, Kierownik Wydziału Planowania Rozwoju i Ochrony Środowiska Miasto Luboń, mówiła o cyfryzacji planowania przestrzennego w Luboniu.
Prezentowane tematy wywołały mocną dyskusję wśród zebranych gości, wiele pytań skierowanych było do Burmistrz Lubonia Małgorzaty Machalskiej. Włodarz miasta wyraziła satysfakcję ze statusu gminy pilotażowej projektu MeSIP.

Tagi:
Planowanie przestrzenne
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5
 - 6