2021-09-21

Nowa siedziba PODGiK-uDwukrotnie większa powierzchnia, komfortowe warunki i szybsza obsługa, doskonały dojazd z różnych kierunków Poznania. Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu – drugi po Warszawie co do liczby załatwianych spraw w kraju – przeprowadził się z ulicy Jackowskiego 18 (budynek Starostwa Powiatowego) do nowej siedziby przy ulicy Franowo 26 w Poznaniu.

Nowatorsko urządzone na trzech kondygnacjach przestrzenie są nie tylko przyjazne dla odwiedzających, ale zdecydowanie poprawiają warunki pracy specjalistów. – Dwukrotnie powiększyliśmy powierzchnię ośrodka, a dzięki przestronnemu podziemiu ogromne zasoby archiwalne znajdują się w jednym miejscu. Dotychczas dokumenty składowane były w trzech różnych lokalizacjach, co niestety, wydłużało czas załatwiania spraw. Dziś dostęp do archiwum jest bezpośredni i natychmiastowy – przyznaje Tomasz Powroźnik, dyrektor Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Poznaniu.

W nowych, przestronnych i funkcjonalnych wnętrzach przy ulicy Franowo 26 klienci mają do dyspozycji m.in.: poczekalnię oraz salę obsługi klienta z większą liczbą stanowisk, przez co zdecydowanie skraca się czas załatwiania spraw (opłata za materiały państwowego zasobu kartograficznego i geodezyjnego pobierana jest na stanowisku obsługi). Utworzony został także punkt szybkiej informacji dla klienta. Przygotowano nawet kącik zabaw dla najmłodszych. Pomieszczenia są klimatyzowane.

Zobacz także:
https://powiat.poznan.pl/najnowoczesniejszy-w-kraju/ ›


Tagi:
Planowanie przestrzenne
 - 1