Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-09-10

Spotkanie z kandydatkami na opiekunkiKandydatki zainteresowane zdobyciem ustawowych uprawnień opieka dziennego dla dzieci do lat 3 skorzystały z okazji by dopytać o szczegóły startującego projektu. W siedzibie Metropolii Poznań spotkała się z nimi Agnieszka Lewandowska odpowiedzialna za projekt ze strony stowarzyszenia. Wątpliwości zostały rozwiane, szczegóły - doprecyzowane.

„Wracamy na rynek pracy – aktywizacja zawodowa osób powracających lub wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem do lat 3” jest projektem realizowanym przez Metropolię Poznań i Miasto Poznań. Podczas jego realizacji zostanie wyłonionych 360 rodziców pozostających poza rynkiem pracy ze względu na sprawowanie opieki nad dzieckiem/dziećmi do lat 3. To oni uzyskają kompleksowe wsparcie i pomoc w powrocie na rynek pracy.

Projekt skierowany jest do:
- 50 kobiet przebywających na urlopie macierzyńskim
- 46 kobiet przebywających na urlopie wychowawczym
- 264 osób (238 kobiet, 26 mężczyzn) bezrobotnych (w tym 35 osób długotrwale bezrobotnych i 143 osób z wykształceniem maksymalnie średnim)

Jeśli spełniasz powyższe kryteria i mieszkasz lub pracujesz na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania (Poznań, powiat poznański, gminy:Śrem, Skoki, Oborniki, Szamotuły) sprawdź szczegóły na stronie projekt-opiekunki.pl i zgłoś się! Nabór chętnych trwa.

Tagi:
dzieci, opieka nad dziećmi, Rodzina i zdrowie
 - 1