Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-09-06

Jeszcze bardziej Odważ się na zdrowiePrzy słonecznej pogodzie, nad poznańskim jeziorem Malta spotkała się grupa uczestników programu zdrowotnego "Odważ się na zdrowie – program metaboliczny dla mieszkańców Wielkopolski”. Projekt na terenie Metropolii Poznań wystartował w czasie lockdownu związanego z pandemią koronawirusa. W niedzielę 5 września uczestnicy i prowadzący wyszli poza świat on-line.

Liczba osób zakwalifikowanych do projektu "Kompleksowe działania zapobiegające nadwadze i otyłości w Metropolii Poznań" przekroczyła pół tysiąca. Pierwsi uczestnicy zakończyli już nawet swój udział, ciesząc się z osiągniętych efektów i - jak wynika z ich relacji - nadal realizując w życiu założenia, które poznali w czasie spotkań z dietetykiem, trenerem i psychologiem. Większość zajęć odbywa się on-line, ponieważ projekt wystartował w okresie największego zagrożenia COVID-19 i uwzględniał wszystkie obowiązujące obostrzenia.
Część zainteresowanych obawiała się, że treningi on-line nie przyniosą efektu, ale po blisko roku zdecydowana większość ćwiczących dobrze ocenia taką formę zajęć. Zdalne spotkania umożliwiają uczestnictwo z domu, ogrodu, a nawet podczas wyjazdu na urlop. Brak konieczności dojazdu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz ogranicza ryzyko infekcji. Nie brakuje jednak opinii, że spotkania twarzą w twarz dają dodatkową motywację, a dla niektórych są bardziej efektywne. Stąd decyzja o tym, by częściowo program realizować "w realu".
Spotkanie nad Maltą było pierwszym oficjalnym treningiem bez elektronicznych komunikatorów. Od 6 września chętni uczestnicy będą spotykać się w sali sportowej Szpitala Podolany.
Uczestnictwo w projekcie "Kompleksowe działania zapobiegające nadwadze i otyłości w Metropolii Poznań" jest bezpłatne, dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki unijne pozwalają na realizację programu składającego się z 48 treningów, 12 spotkań z dietetykiem i 6 zajęć z psychologiem. Nabór do programu jest ciągły - wystarczy wypełnić formularz na stronie odwazsie.metropoliapoznan.pl Uczestnikiem programu może zostać mieszkaniec jednej z jednostek samorządowych tworzących Metropolię Poznań, w wieku od 45 lat do ukończenia 60. (kobiety) lub 65. roku życia (mężczyźni). Szczegółowe warunki dostępne są na powyższej stronie projektu.

Zobacz także:
odwazsie.metropoliapoznan.pl ›


Tagi:
Rodzina i zdrowie, zdrowie
 - 1