Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-08-30

Konsultacje w powiecie Szamotulskim i MiędzychodzkimW dniach 6 i 8 września 2021 r. odbędzie się spotkanie informacyjne związane z realizacją Wstępnego Studium Prognostyczno-Planistycznego dla Projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 368 Międzychód – Szamotuły”.

W ramach prac nad Wstępnym Studium Planistyczno-Prognostycznego w ramach II etapu naboru do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku dla projektu pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 368 Międzychód – Szamotuły”, realizowanego przez Spółkę BBF Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu planowane jest spotkanie informacyjne z mieszkańcami gmin powiatów międzychodzkiego i szamotulskiego.

Konsultacje w formie on-line dla mieszkańców:
- gmin powiatu międzychodzkiego tj. gminy Międzychód, Sieraków, Chrzypsko Wielkie odbędą się w poniedziałek 6 września 2021 r. o godzinie 16.30,

- gmin powiatu szamotulskiego tj. gminy Pniewy, Wronki, Ostroróg, Szamotuły odbędą się w środę 8 września 2021 r. o godzinie 16.30.

Aby wziąć udział w konsultacjach, wystarczy przesłać informację o chęci uczestnictwa na adres mailowy konsultacje.kolej_miedzychod@bbf.pl do 3 września (piątek).
Szczegółowe informacje wraz z linkiem do spotkania przekazane zostaną osobom zainteresowanym w dniu 3 września (piątek).

Celem spotkania informacyjnego jest zebranie opinii, uwag oraz sugestii od mieszkańców dotyczących proponowanego trasowania połączenia kolejowego Poznań – Międzychód w dwóch wariantach: z wykorzystaniem istniejącej, ale nieczynnej linii kolejowej nr 368 Szamotuły – Międzychód oraz w wariancie z budową nowej linii kolejowej Chrzypsko Wielkie – Wronki.


Tagi:
Aglomeracja Poznańska, linia kolejowa, Poznańska Kolej Metropolitalna
 - 1