2021-07-26

Ponad 100 zaszczepionych na Pikniku Trzech Pokoleń w Swarzędzu103 osoby skorzystały z okazji by zaszczepić się przeciw koronawirusowi w czasie Pikniku Trzech Pokoleń. Mobilny punkt szczepień pojawi się w najbliższym czasie także w innych metropolitalnych gminach. Na międzypokoleniowej imprezie w Swarzędzu towarzyszył m.in. występom Kwartetu "Szafa Gra" i Karoliny Stanisławczyk.

W niedzielne popołudnie 25 lipca w Swarzędzu nie zabrakło chętnych do zabawy i do zadbania o swoje zdrowie. Na Pikniku Trzech Pokoleń królowały laboratoria, w których głównie najmłodsi obserwowali roboty, rakiety wodne i eksperymenty chemiczne. Dorośli studiowali ogród słoneczny i "poszerzoną rzeczywistość".

Przy Scenie nad Jeziorem stanął też namiot z zespołem medycznym Szpitala Podolany. Jednorazowa dawka firmy Johnson&Johnson skutecznie przyciągnęła uwagę ponad setki chętnych by wyraźnie zwiększyć swoją odporność przeciw koronawirusowi. Wobec nadchodzącej czwartej fali pandemii w kraju i malejącego zainteresowania szczepieniami w regularnych punktach (samorządy prowadzą lub wspierają 14 lokalizacji z udziałem Stowarzyszenia Metropolia Poznań) ruszyła akcja wakcynacyjna podczas letnich imprez plenerowych.

Metropolitalne punkty w terenie będzie można w najbliższych czasie spotkać w gminach Pobiedziska, Suchy Las, Śrem, Luboń, Puszczykowie i ponownie Swarzędz. Najbliższy z potwierdzonych terminów to 7 sierpnia w Śremie - na tamtejszym targowisku zakupy będzie można połączyć z troską o zdrowie.

Zapraszamy! Będziemy informować o następnych datach, których w sierpniu nie zabraknie.

Tagi:
Rodzina i zdrowie, szczepienia
 - 1