Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-06-21

Bezpłatne bilety do muzeów w poznańskich hotelachRozpoczęła się druga odsłona akcji, dzięki której goście hoteli zrzeszonych w Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej otrzymują bezpłatne bilety do najważniejszych atrakcji muzealnych w mieście. Tym razem będzie to Muzeum Sztuk Użytkowych.

Ideą akcji jest ożywienie poznańskiej turystyki w okresie luzowania obostrzeń po pandemii. Organizatorem jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT) we współpracy z muzeami i instytucjami kultury oraz zrzeszonymi w organizacji hotelami.
Goście hotelowi przez kolejne cztery tygodnie będą obdarowywani bezpłatnymi biletami do Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu. Znajduje się ono na Wzgórzu Przemysła, w gmachu nawiązującym do zamku królewskiego, który stał tutaj przed wiekami. W kolekcji można zobaczyć przedmioty towarzyszące życiu codziennemu ludzi od średniowiecza. Warto odwiedzić dział poświęcony modzie i designowi w XX wieku. Ciekawostką jest „relikwiarzyk”, w którym spoczywa pukiel włosów Napoleona. To tylko kilka wątków z bardzo bogatej kolekcji.
Uzupełnieniem zwiedzania jest taras widokowy na wieży zamkowej, z którego roztacza się panorama całego Starego Miasta w Poznaniu. Muzeum jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu.
W pierwszej odsłonie akcji, która zaczęła się 19 maja 2021 roku goście poznańskich hoteli mogli odwiedzać Bramę Poznania. To otwarte w 2014 roku interaktywne centrum interpretacji dziedzictwa jest pierwszą tego typu instytucją w Polsce. Za pomocą interakcji i multimediów przybliża historię Ostrowa Tumskiego i Poznania od początków jego istnienia.
Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony branży turystycznej, a przede wszystkim samych turystów. Organizatorzy szacują że mogło zostać rozdanych nawet 5 tys. biletów.
Akcja będzie kontynuowana. O tym co będzie można zwiedzać w następnej odsłonie będzie można się przekonać za kilka tygodni.
Bezpłatne bilety otrzymują goście: Best Western Hotel Edison, City Solei Boutique Hotel, Don Prestige Residence, Hampton by Hilton Poznań Old Town, Hotel Altus, Hotel Kolegiacki, Hotel Vivaldi, HP Hotel Park, Hotel IBB Andersia Poznań, Ibis Poznań Centrum, Ibis Poznań Stare Miasto, Mercure Poznań Centrum, Moxy Poznań Airport, Novotel Poznań Centrum, Novotel Poznań Malta, Puro Hotel Poznań Stare Miasto, Sheraton Poznan Hotel.


FOT. WWW.POZNAN.PL


Tagi:
Kultura, Poznań
 - 1