2021-06-14

Wybory w Dopiewie rozstrzygniętePaweł Przepióra będzie nowym Wójtem Gminy Dopiewo. Tak zdecydowali jej mieszkańcy, którzy wzięli udział w przedterminowych wyborach 13 czerwca 2021 r.

Zwycięzca uzyskał 76,16% głosów. Jego jedyny kontrkandydat Paweł Bączyk zdołał do siebie przekonać mniej niż co czwartego wyborcę (23,83%). Frekwencja wyniosła 31%. Łącznie oddano 6462 ważnych głosów i 55 głosów nieważnych. To oficjalne wyniki, które 14 czerwca rano zostały zatwierdzone przez Komisarza Wyborczego w Poznaniu. Zaprzysiężenie nowego Wójta Gminy Dopiewo nastąpi na czerwcowej sesji Rady Gminy Dopiewo.
Nowo wybrany wójt gminy Dopiewo ma 42 lata. Pełnił funkcję zastępcy wójta gminy Dopiewo w latach 2014-2020, do śmierci wójta – Adriana Napierały. Wcześniej pracował na Politechnice Poznańskiej jako adiunkt (dr n. ekon.) i jako doradca, prowadził też własną firmę. Od kilkunastu lat jest mieszkańcem Dopiewca w Gminie Dopiewo, gdzie mieszka z żoną i dwiema córkami. Należy do Ruchu Społeczno–Samorządowego „Bezpartyjni Wielkopolska”.
Wyborom tym towarzyszyła najdłuższa kampania wyborcza, ze względu na przekładanie kolejnymi rozporządzeniami terminu wyborów przez Premiera, w związku z sytuacją epidemiczną. Udało je się przeprowadzić w czwartym wskazanym w tym roku terminie – kolejno miały się odbyć: 7 marca, 11 kwietnia i 9 maja.

za: UG Dopiewo,

Tagi:
Dopiewo
 - 1