2021-05-13

Punkt Szczepień Powszechnych już działa w Swarzędzu



12 maja rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. św. Marcina 1. Rejestracja na szczepienia cały czas trwa.

– Zachęcam wszystkich do szczepienia się przeciw Covid-19. Teraz możemy to zrobić wygodnie, na miejscu w Swarzędzu – mówi burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek, z którego inicjatywy uruchomiono tę placówkę. – Jesteśmy w stanie zaszczepić od 500 do 1000 osób dziennie, zależnie od wielkości dostaw szczepionek. W hali sportowej przy ul. św. Marcina przygotowaliśmy 4 stanowiska obsługiwane przez specjalistyczne zespoły szczepienne szpitala Podolany z Poznania. Zachęcam do rejestracji na szczepienie w Swarzędzu, a jest to zaproszenie zarówno dla mieszkańców naszej gminy, jak i wszystkich innych chętnych. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanych w zorganizowanie w naszym mieście Punktu Szczepień Powszechnych. Dziękuję wolontariuszom, strażakom, pracownikom UMiG, a także przyjaciołom ze Stowarzyszenia Metropolia Poznań i Starostwa Powiatowego w Poznaniu, dzięki którym możemy skutecznie chronić się przed śmiertelnym zagrożeniem, jakie od ponad roku niesie nam Covid-19 – dodaje burmistrz Marian Szkudlarek.
Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:
• poprzez całodobową i bezpłatną infolinię - 989,
• elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
• wysyłając SMS o treści „SzczepimySie” na numer 880 333 333,
Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin szczepienia. Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.
Do rejestracji nie potrzebujemy żadnych dodatkowych danych czy dokumentów – wystarczy, że podamy swój nr PESEL.
Przypominamy, że od 10 maja 2021 ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat. Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.

/mw, edu/
FOT. I. PAPRZYCKA


Tagi:
Rodzina i zdrowie
 - 1
 - 2
 - 3