Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-04-27

Maltanka rozpoczyna sezon 2021W piątek, 30 kwietnia, po raz pierwszy w tym roku na wąskie tory wyjadą lokomotywy z wagonikami, którymi będzie można dojechać do zoo. W maju kolejka będzie kursować tylko w weekendy. W dniach 1, 2 i 3 maja na szlak wyruszy najstarszy sprawny parowóz, czyli Borsig Bn2t.

Kolejka Maltanka to jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm. Budzi zachwyt dzieci, ale także starszych miłośników kolei wąskotorowych. Przejażdżka nią jest znakomitym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.
Na trasie kolejki znajdują się stacje: Maltanka, Ptyś, Balbinka i Zwierzyniec. Podróżując tą wyjątkową ciuchcią można wygodnie dotrzeć z okolic ronda Śródka do Nowego Zoo, podziwiając po drodze jezioro i atrakcje Malty.
- W okresie zimowym lokomotywy przeszły przeglądy, wymagające napraw wagoniki zostały odnowione. Zależy nam na tym, aby bezpiecznie i wygodnie przewozić pasażerów - mówi Wojciech Tulibacki, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o. o. – Jesteśmy gotowi do uruchomienia przejazdów, oczywiście w reżimie sanitarnym.
Kolejka Maltanka rozpocznie sezon 2021 w piątek, 30 kwietnia. Tego dnia kursy będą się odbywać pociągami spalinowymi co pół godziny. Ze stacji Maltanka pierwszy pociąg wyjedzie o g. 10, a ostatni kurs jest zaplanowany na 18.30. Odjazdy ze stacji Zwierzyniec (również co pół godziny) – pierwszy o 10.30, a ostatni o 19.
O tych samych godzinach pociągi będą jeździć 1, 2 i 3 maja, oraz we wszystkie majowe soboty i niedziele.
W maju Maltanką będzie można podróżować tylko w weekendy (w tym cały długi weekend 1, 2, 3 maja). Decyzje dotyczące częstotliwości kursowania kolejki w kolejnych miesiącach będą zapadały na bieżąco, w odniesieniu do aktualnej sytuacji epidemicznej. Niezwłocznie będziemy o nich informować.
1, 2 i 3 maja, oprócz pociągu spalinowego, kursować będzie parowóz Borsig Bn2t - najstarszy w Polsce sprawny parowóz (z 1925 roku).
MPK Poznań przypomina, że w kolejce obowiązywać będą limity pasażerów mogących jednocześnie podróżować w wagoniku (jednorazowo to 16 osób). Konieczne jest zasłanianie ust i nosa przez podróżnych. W wagonikach znajdować się będą urządzenia do dezynfekcji rąk.
Bilety na kolejkę Maltankę można kupować na stacjach: początkowej i końcowej (Maltanka i Zwierzyniec). Obowiązują na przejazd w jedną stronę.

Ceny biletów (przejazd w jedną stronę):
Bilet ulgowy (dzieci do lat 16) - 5 zł,
Bilet normalny - 7,50 zł,
Bilet rodzinny (do 5 osób, w tym maksymalnie 2 osoby powyżej 16 roku życia) - 22 zł
Bilet wycieczkowy (dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób - dzieci do lat 16) - 3,50 zł


FOT. ARCHIWUM MPK POZNAŃ
Tagi:
Transport indywidualny i zbiorowy
 - 1