Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-04-19

Poznań najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem w PolscePodczas konferencji CEE Business Services Summit&Awards 2021 Poznań zwyciężył w kategorii „Najbardziej dynamicznie rozwijające się miasto w Polsce”, wyprzedzając Trójmiasto, Katowice i Bydgoszcz.

CEE Business Services Summit&Awards odbyło się w tym roku po raz dziewiąty i od lat jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów dla branży usług nowoczesnych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zrzesza niezależnych ekspertów, przedstawicieli biznesu oraz reprezentantów miast.
Aby przystąpić do konkursu, należało zaprezentować dane dotyczące wzrostu nowych inwestycji w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu oraz projekty i inicjatywy, które wspierają rozwój branży BPO/SSC. W okresie 2019-2020 stolica Wielkopolski mogła się pochwalić kilkunastoma nowym projektami inwestycyjnymi, z czego tylko w 2020 roku Poznań pozyskał siedem nowych firm, a kilka obecnych zapowiedziało dalszy rozwój. – Sektor nowoczesnych usług dla biznesu w Poznaniu liczy obecnie 114 firm, które zatrudniają ponad 20 tys. pracowników. Wciąż staramy się przyciągać nowych inwestorów, oferując im jak najlepsze warunki do rozwoju. To szczególnie ważne w dobie pandemii. Bardzo się cieszę z tej nagrody, bo potwierdza ona wysoką pozycję stolicy Wielkopolski, jako miasta przyjaznego biznesowi – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
Podczas uroczystej gali CEE Business Services Summit&Awards wybrano także poznańską firmę roku z sektora usług biznesowych. Nagrodę otrzymało GSK Tech Poznań, które w ostatnim roku zdecydowanie postawiło na rozwój, zwiększając zatrudnienie i otwierając nowoczesne biuro w kompleksie Business Garden.
– Zarówno nagroda dla Poznania, jak i zwycięstwo GSK Tech Poznań bardzo cieszą. W ostatnim czasie zainteresowanie naszym miastem wśród inwestorów jest duże, obsługujemy wiele zapytań. Rok 2021 rozpoczął się naprawdę dobrze, co niedługo będziemy mogli potwierdzić ogłoszeniem nowych projektów – dodaje Katja Lożina, dyrektorka Biura Obsługi Inwestorów.
Laureatów konkursu wyłoniło jury, w którym zasiedli europejscy eksperci z czołowych firm i instytucji otoczenia biznesu, w tym m.in. Elias van Herwaarden (Colliers International) oraz Roman Lubaczewski (PwC).
 - 1