2021-04-06

W gminie Komorniki powstanie nowy chodnik i ścieżka rowerowaDzięki decyzji o dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w tym roku rozpocznie się budowa chodnika i ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej Komorniki – Szreniawa.

– Nasz wniosek znalazł się na bardzo wysokim, trzecim miejscu listy rankingowej – podkreśla wicestarosta poznański Tomasz Łubiński. Uzyskane dofinansowanie wynosi prawie 1,8 tysięcy złotych. Cała ścieżka ma kosztować ponad 2 miliony złotych. Wkład własny po połowie zapewniają gmina Komorniki i powiat poznański.
– Długość odcinka to 1120 metrów bieżących. W ramach tego zadania powstanie chodnik o szerokości 1,5 metra oraz ścieżka rowerowa o szerokości 2 metrów. Obie te nawierzchnie będą wykonane z masy bitumicznej. Równocześnie powstanie oświetlenie, przebudowane zostaną zjazdy, a także wykonany zostanie azyl plus przejścia dla pieszych. Inwestycja ma za zadanie umożliwić dojście i dojazd do węzła przesiadkowego w Szreniawie – dodaje Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. Budowa chodnika i ścieżki rozpocznie się w lipcu i potrwa do końca roku.


Tagi:
Komorniki, Powiat poznański, Sport i rekreacja
 - 1