2021-03-30

Budowa nowej ulicy w ZalasewieRozpoczyna się I etap budowy ul. Polskiej w Zalasewie. Wykonawcą jest Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o. Sp. k., a koszt inwestycji to blisko 6,4 mln zł.

Budowa ul. Polskiej w Zalasewie to niezwykle ważna inwestycja, której realizacja ma poprawić sytuację komunikacyjną w tej części gminy Swarzędz.
Budowa nowej drogi ma się rozpocząć od istniejącego już ronda w ul. Planetarnej (w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1) skąd ulica Polska poprowadzi do ul. Kórnickiej, gdzie również zbudowane zostanie rondo. Oprócz jezdni zaplanowana jest budowa kanalizacji i całej infrastruktury podziemnej, a następnie chodnika, ścieżki rowerowej, oświetlenia. Gmina Swarzędz stara się o dofinansowanie tej inwestycji ze źródeł zewnętrznych. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to I etap budowy ul. Polskiej mógłby być zrealizowany do końca 2021 r. W drugim etapie, planowanym na 2022 rok, przewidziana jest budowa odcinka od ul. Kórnickiej aż do ul. Średzkiej, gdzie ul. Polska zakończy się kolejnym rondem.


Tagi:
Estetyka przestrzeni, Planowanie przestrzenne
 - 1
 - 2