2021-03-16

XVIII edycja konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera PrzedsiębiorczościPrestiżowy tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości czeka na najlepsze firmy w regionie. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 16 kwietnia.

Do udziału w XVIII edycji bezpłatnego konkursu starosta poznański zaprasza średnie, małe i mikroprzedsiębiorstwa oraz start-upy z terenu Metropolii Poznań (Poznania, powiatu poznańskiego oraz gmin Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem), które notują sukcesy na rynku.
Firmy powinna cechować przedsiębiorczość, działalność społeczna, a także posiadają ciekawą ofertę oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.
Ideą konkursu jest promowanie i nagradzanie najbardziej innowacyjnych podmiotów gospodarczych. W ubiegłych latach laureatami zostali m.in. Sushi Factory, obecnie największy producent sushi w Europie; spółka StethoMe – autor inteligentnego połączenia stetoskopu z termometrem, niezastąpionego w opiece nad dziećmi, czy firma Modertrans, znany w całej Polsce producent tramwajów. Mimo trwającej już rok pandemii, wielu przedsiębiorców radzi sobie w tym trudnym czasie, niektórzy decydują się na wprowadzenie nowych, korzystnych rozwiązań.
– Konkurs na stałe wpisał się już w kalendarz imprez gospodarczych w naszym regionie. Firmy chętnie do niego przystępują. Dlaczego? Bo udział w naszym przedsięwzięciu się opłaca. Przedsiębiorstwa te są bardziej rozpoznawalne na rynku, zapraszane są do udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, targach i misjach gospodarczych. Są synonimem naszej gospodarności i rzetelności. W ubiegłym roku wprowadziliśmy punkty za działania proekologiczne realizowane przez przedsiębiorcę, a także zwiększyliśmy zasięg terytorialny konkursu na całą metropolię – mówi Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański, przewodniczący kapituły.
Na zwycięzców, poza tytułem, czekają atrakcyjne nagrody o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Startujących ocenia partner merytoryczny, firma Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.
Jak podkreśla wicestarosta Łubiński, udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do 16 kwietnia. Formularze i szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: www.pfpp.com.pl/lidermsp oraz pod numerem telefonu: 61 8410 544 w Starostwie Powiatowym w Poznaniu.
Formularz wraz z załącznikami można przesyłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP. Istnieje także możliwość przesłania zgłoszenia drogą elektroniczną na adres lidermsp@powiat.poznan.pl. Wówczas „Oświadczenia kandydata do tytułu Poznański Lider Przedsiębiorczości" dodatkowo podpisane przez osobę uprawnioną należy złożyć lub przesłać pocztą tradycyjną na adres Biura konkursu: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań, w zamkniętej kopercie opatrzonej napisem: Konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości.
 - 1