Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2021-03-01

Ulga dla przedsiębiorców w KomornikachPrzedsiębiorcy prowadzący bary i restauracje na terenie gminy Komorniki nie zapłacą w tym roku opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż spożywanych u nich napojów alkoholowych – zdecydowała jednogłośnie rada gminy.

Stan pandemii wywołany wirusem SARS COV – 2 doprowadził wiele podmiotów gospodarczych na skraj upadku. Sytuacja branży gastronomicznej pogarsza się z każdym dniem, a restauratorzy, lokale gastronomiczne, bary i pizzerie z uwagi na ograniczenia epidemiczne nie mogą prowadzić swojej działalności jak dawniej. Nie mogąc przyjmować swoich klientów na miejscu, część z nich zmieniła swoją działalność i posiłki serwuje na zasadzie dowozu do klienta lub „na wynos”. Niestety mimo pandemii ponieśli oni opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu, którego na miejscu sprzedawać nie mogą. Dotychczasowe przepisy uniemożliwiały (w ubiegłym roku) dokonanie zwrotu tych pieniędzy, dopiero teraz stanie się to możliwe.
Na ostatniej sesji komorniccy radni podjęli uchwałę o zwolnieniu z opłaty za korzystanie w roku 2021 z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Przedsiębiorcy, którzy już zdążyli opłacić koncesję otrzymają zwrot pieniędzy.
Ma to choć w niewielki sposób pomóc przedsiębiorcom, którzy ucierpieli z powodu konieczności zamknięcia swoich lokali lub musieli ograniczyć działalność w dobie epidemii.

za: www.komorniki.pl

FOT. PIXABAY


Tagi:
Gospodarka i biznes, Komorniki
 - 1