2021-02-22

Zmiany w funkcjonowaniu nocnych linii w PoznaniuReorganizacja na liniach nocnych ZTM zacznie obowiązywać od nocy z 1 na 2 marca. Pasażerowie zyskają m.in. bogatszą sieć połączeń i wygodniejsze przesiadki.

Zwiększenie możliwości bezpośrednich przejazdów dla pasażerów, wygodniejsze przesiadki i nocna obsługa komunikacyjna nowych rejonów Poznania – tak od nocy z 1 na 2 marca będzie funkcjonowała komunikacja miejska na liniach nocnych. Pojawią się nowe linie oraz zmieniona zostanie numeracja.
– Celem zmian, które zostaną wprowadzone od nocy z 1 na 2 marca jest podniesienie standardu komunikacji nocnej. Chcemy, żeby była ona bardziej dostępna dla większej liczby pasażerów, wygodniejsza i obejmowała więcej niż obecnie rejonów miasta – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
W praktyce większość obecnych nocnych linii autobusowych zostanie przekształcona w tzw. przelotowe. Dziś głównym miejscem styku nocnych autobusów jest rondo Kaponiera, gdzie znajduje się ich przystanek początkowy/końcowy.
– Od 1 marca autobusy linii nocnych także będą zatrzymywały się na Kaponierze, która stanowić będzie jeden z najważniejszych węzłów i miejsc na przesiadkę, ale będzie to przystanek przelotowy na trasie do innego rejonu Poznania, a nie końcowy. To pozwoli zwiększyć możliwość bezpośrednich połączeń – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.
Ponadto dużo większą rangę w systemie nocnej komunikacji zyskają także takie węzły komunikacyjne jak: Małe Garbary, Rondo Starołęka, Rondo Rataje i Rondo Śródka, gdzie będzie się krzyżować wiele linii dając możliwość potencjalnej przesiadki.

Więcej informacji na ten temat TUTAJ

FOT. ARCHIWUM ZTM POZNAŃ


Tagi:
Poznań
 - 1