2021-01-11

Przewodnik dla tropicieliPowiat Poznański sfinansował wydanie „Przewodnika niedzielnego tropiciela”. Propozycję spędzenia wolnego czasu znajdą tam dla siebie osoby, które lubią spędzać wolny czas w ruchu i na świeżym powietrzu, a przy tym chętnie poznają swoją najbliższą okolicę.

Wcześniej Powiat Poznański wydał „Przewodnik niedzielnego rowerzysty” oraz „Przewodnik niedzielnego pogromcy duchów”.
W „Przewodniku niedzielnego tropiciela” zaprezentowanych jest piętnaście wyjątkowych i różnorodnych ścieżek, które warto odkryć, i to o każdej porze roku. – W powiecie poznańskim, na tropicieli atrakcji na łonie natury czekają m.in. ścieżki dydaktyczne o charakterze nie tylko przyrodniczym, ale także historycznym, architektonicznym i kulturowym. Przygotowane trasy mają walory zarówno rekreacyjne, jak i edukacyjne i krajoznawcze. Prezentowane w publikacji ścieżki przebiegają na terenach Wielkopolskiego Parku Narodowego i trzech parków krajobrazowych. Ale nie tylko… Oznaczenia i opisy pozwalają dostosować wybór trasy i atrakcji do możliwości, zainteresowań, pór roku i ilości wolnego czasu – czytamy w przewodniku.
Co warte podkreślenia, w wydawnictwie znalazły się nie tylko opisy wspomnianych piętnastu ścieżek, ale także niezbędnik niedzielnego tropiciela, czy też lista obiektów edukacji przyrodniczej oraz podmiotów zajmujących się edukacją ekologiczną i ochroną przyrody. W przewodniku nie mogło również zabraknąć dekalogu odpowiedzialnego turysty. – Sami jesteśmy częścią przyrody, dlatego bądźmy odpowiedzialni i dbajmy o nią – czytamy na samym jego początku. Warto o tym pamiętać, ruszając w trasę…

„Przewodnik niedzielnego tropiciela” jest dostępny TUTAJ.


Tagi:
Powiat poznański, Sport i rekreacja
 - 1