Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-10-19

Wygraj czujkę czaduWystartowała dziewiąta edycja konkursu zatytułowanego Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie. Organizatorami konkursu są: powiat poznański i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

– Ma on na celu zachęcić do instalowania w domach czujki tlenku węgla. W poprzednich latach rozdaliśmy tysiące takich urządzeń. Na każdym kroku propagujemy hasło „Bezpieczny powiat” i wychodzimy z założenia, że to bardzo cenna inicjatywa. Tym bardziej, że w okresie zimowym cały czas dochodzi do zatruć tlenkiem węgla – mówi starosta poznański Jan Grabkowski.
Czujka to najtańszy i najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed czadem, który jest gazem bezbarwnym, bezwonnym i, co najgorsze, silnie trującym. Nie bez powodu zresztą nazywany jest cichym zabójcą. Można się jednak przed nim skutecznie bronić, instalując właśnie wspomnianą czujkę, która śmiertelne zagrożenie zatruciem wykrywa już we wczesnej fazie i wydając głośny sygnał dźwiękowy ostrzega przed czyhającym niebezpieczeństwem. Warto więc takie małe urządzenie zainstalować w swoim domu. Jak je zdobyć? Wystarczy wziąć udział w konkursie.
Konkurs jest skierowany do mieszkańców powiatu poznańskiego, którzy prawidłowo wypełnią ankietę. Losowanie 10 nagród odbywać się będzie co dwa tygodnie. Konkurs potrwa do 31 marca 2021 roku. Regulamin, ankieta (wersja papierowa) i wszystkie informacje są dostępne TUTAJ.


Tagi:
Rodzina i zdrowie
 - 1