Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-09-22

Rekord zgłoszeń na LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020193 Zawodników na 275 koniach będzie rywalizować w LOTTO Baborówko Horse Sale Show w ostatni weekend września.

W programie zawodów znalazły się trzy konkursy międzynarodowe w klasach CCI4*-S,CCI3*-SiCCI2*-S oraz trzy konkursy krajowe na poziomie CNC1*,CNC100 i CNC90. W ich ramach rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów i młodych jeźdźców oraz finał Pucharu Polski WKKW, odbywający się w tym roku w czterech kategoriach.
W najwyższej klasie zawodów CCI4*-S rywalizować będą 53 pary, w tym znakomici zawodnicy z TOP100 Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej: stały bywalec Baborówka, Andreas Dibowski (Niemcy) – Mistrz Świata i wielokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich czy Maxime Livio (Francja) – zawodnik znajdujący się obecnie na 38 pozycji w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. W tym konkursie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski WKKW seniorów, dlatego na jego starcie stawią się także najbardziej utytułowani polscy WKKW-iści. Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Paweł Spisak, który w konkursie wystartuje na swoim podstawowym koniu Banderasie. Do grona faworytów na pewno trzeba zaliczyć wicemistrzów z 2019 roku – Mateusza Kiempę i Joannę Pawlak. Ze względu na zmianę kategorii, po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski WKKW seniorów wystartuje w tym roku troje zawodników: reprezentantka Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko Małgorzata Cybulska na koniu Chenaro 2, Roksana Fortuniak na koniu Gea S oraz Michał Hycki na koniu Moonshine. Bardzo cieszy najwyższa od wielu lat frekwencja w konkursie mistrzowskim, w tym roku w Mistrzostwach Polski WKKW seniorów będziemy podziwiać zmagania aż 16 par.
W konkursie CCI3*-S rywalizować będą 43 pary z 12 krajów, w tym Maj-Jonna Ziebell (Niemcy), która wystartuje na klaczy Chiquita, zakupionej na aukcji w Baborówku w 2018roku. W ramach tego konkursu zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski WKKW młodych jeźdźców, do których zgłoszonych zostało 11 par. W tej kategorii wiekowej również od kilku lat nie było tak dobrej frekwencji, a na starcie zobaczymy, oprócz faworytki Julii Gillmaier, zobaczymy kilku zawodników, którzy będą debiutować na poziomie CCI3*-S.
Aż 47 par reprezentujących 10 krajów, stanie na starcie konkursu CCI2*-S, z czego 21 par będzie rywalizować w barwach biało-czerwonych.
Podczas LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 rozegrany zostanie także finał Pucharu Polski WKKW 2020. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, w tym roku rozegranych zostało 11 eliminacji w ramach 4 kategorii – juniorów (finał w konkursie CCI2*-S), juniorów młodszych (finał w konkursie CNC1*), młodzików (finał w konkursie CNC90) i w kategorii open (finał w konkursie CCI2*-S).
Ze względu na tak dużą liczbę zgłoszeń LOTTO Baborówko Horse Sale Show 2020 rozpocznie się już w czwartek ujeżdżeniem w klasach CCI2*-SiCCI3*-S. W piątek odbędą się próby ujeżdżenia w pozostałych klasach, w sobotę – próby terenowe, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i ceremonie zwycięzców.

FOT. ARCHIWUM ORGANIZATORA


Tagi:
Sport i rekreacja, Szamotuły
 - 1