2020-07-27

Dawny areszt śledczy w Śremie będzie planem filmowymBudynek nieczynnego aresztu śledczego w Śremie będzie planem filmowym produkcji „Mój Dług”. Od dzisiaj, przez trzy dni filmowcy będą realizować w Śremie zdjęcia.

Film będzie opowiadał dalsze, więzienne losy Sławomira Sikory, bohatera przedstawionych wcześniej w kultowym „Długu” Krzysztofa Krauzego, jednak nie jest to kontynuacja filmu. Realizatorzy filmu pokażą jak działa polski wymiar sprawiedliwości oraz dlaczego został skazany główny bohater. Reżyserem filmu jest Denis Delic, który przygotował między innymi film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. W rolach głównych wystąpią: Bartosz Sak, który wcieli się w rolę Sławomira Sikory, Piotr Stramowski, Piotr Polk, Marcin Januszkiewicz, Olga Bołądź, Anna Karczmarczyk.
Ekipa filmowa do Śremu przyjedzie dzisiaj. Prace filmowe potrwają do środy 29 lipca 2020 r. Akcja filmu będzie toczyła się w latach 90., dlatego na potrzeby filmu istotne jest zaprezentowanie ulic oraz pojazdów z tego okresu.
Od poniedziałku 27 lipca do środy 29 lipca 2020 r. w Śremie nastąpi wyłączenie z ruchu ulic Księdza Piotra Wawrzyniaka oraz Podgórnej i nie będzie możliwe na tych ulicach parkowanie pojazdów.


Tagi:
Kultura, Śrem
 - 1