Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-06-15

Od dzisiaj zmiana organizacji ruchu na GdyńskiejTrwa przebudowa ul. Gdyńskiej na terenie gminy Czerwonak, na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Dzisiaj rozpoczął się kolejny etap prac, a z nim zmiana organizacji ruchu.

Zmiany dotyczą odcinka ul. Gdyńskiej od skrzyżowania z ul. Piaskową (za sklepem Aldi) do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków. Wyłączona z ruchu zostanie zachodnia część istniejącej drogi, która będzie przebudowana. W tym czasie ruch w stronę Czerwonaka poprowadzony zostanie utwardzoną drogą tymczasową, natomiast w kierunku Poznania – wschodnim pasem. Prace toczyć się będą również na zjeździe do oczyszczalni, który przebudowywany będzie połówkowo tak, by zapewnić ciągłość przejazdu dla pracowników. Na ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.
Przebudowa ok. 1,2-km odcinka ul. Gdyńskiej rozpoczęła się pod koniec października ubiegłego roku. Docelowo ulica będzie składała się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. Kierowcy aktualnie jeżdżą już nową, zachodnią nitką drogi, a roboty przeniosły się na wschodnią część. Na skrzyżowaniach z ul. Poznańską i Piaskową powstają również nowe ronda - oba są już widoczne. Trwają roboty związane z budową wjazdów na posesje oraz tzw. drogi rozprowadzającej (dodatkowego pasa ruchu) na terenie zabudowanym, gdzie przewidziano ekrany akustyczne. W ramach inwestycji powstają także zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie. Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2020 r.


Tagi:
Czerwonak
 - 1
 - 2