Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania




2020-06-05

Gminny serial internetowy i kino samochodowe w gminie Czerwonak



W czasach wymagających przez cały czas przestrzegania wyjątkowych zasad bezpieczeństwa, m.in. zachowania dystansu społecznego, gmina Czerwonak proponuje mieszkańcom w wydarzeniach kulturalnych przy zachowaniu wszystkich obowiązujących zasad.

Jeszcze w czerwcu GOK Sokół startuje z nowym serialem internetowym pt. Baby, w reżyserii Anny Rozmianiec, w opracowaniu graficznym Małgorzaty Fabian i z muzyką Jakuba Woźniaka. Mieszkańcy gminy zobaczą w serialu aktorki Skansenu Teatralnego i specjalnych gości. W każdym odcinku podejmowany będzie inny problem z gminnej zwykłej codzienności. Serial ma lekką, zabawną, często groteskową formę. Pierwszy odcinek zatytułowany Poplon wyemitowany zostanie 8 czerwca o godzinie 19 na FB Gminnego Ośrodka Kultury Sokół.
Kolejną kulturalną, nową propozycją gminy dla mieszkańców jest pierwszy w gminie seans filmowy w kinie samochodowym. Seanse będą się odbywać na placu przy kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Koziegłowach. Projekcja filmu będzie się rozpoczynać o 21.45, a samochody będą wpuszczane na plac na godzinę przed rozpoczęciem seansu. Na teren będą mogły wjechać tylko samochody osobowe z dwoma osobami dorosłymi (oraz dodatkowo dwójka dzieci w przypadku filmu Cudowny Chłopak).
Uczestniczyć w seansie będą mogły tylko te osoby, które zakupią wejściówkę w cenie 5 zł.
Kino samochodowe przygotowane będzie według obowiązujących zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi COVID-19.

REPERTUAR:
9 czerwca, (Nie) znajomi, reż. Tadeusz Śliwa, Polska 2019, 103 min.
16 czerwca, Niezwykła Podróż Fakira, który utknął w szafie, reż. Ken Scott, Belgia/Francja/Indie/Singapur/USA 2018, 92 min.
23 czerwca, Cudowny Chłopak, reż. Stephen Chbosky, Hongkong/USA 2017, 113 min.
30 czerwca, Pozycja Obowiązkowa, reż. Bill Holderman, USA 2018, 104 min.


Tagi:
Czerwonak, Kultura
 - 1