Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-06-02

Pną się mury szkoły w WirachTrwa budowa nowej Szkoły Podstawowej w Wirach. W starym budynku uczniowie już się nie mieszczą.

Budowa nowej szkoły jest jedną z większych i ważniejszych inwestycji w gminie Komorniki w ostatnich latach. Budynek dydaktyczny zostanie oddany do użytku w styczniu przyszłego roku, a w połowie 2021 roku ukończona zostanie sala gimnastyczna. Koszt całej inwestycji to ok. 35 milionów złotych.
Budynek szkoły będzie się składał z trzech kondygnacji naziemnych częściowo podpiwniczonych. Wraz z salą gimnastyczną będzie on kształtem przypominał literę „U” o powierzchni użytkowej 7092,51 m2 .
W budynku znajdzie się 26 sal dydaktycznych z zapleczami, 3 świetlice szkolne, 2 pracownie językowe, 2 pracownie informatyczne, gabinety specjalistyczne, biblioteka, pomieszczenia administracyjne i techniczno-gospodarcze, pełnowymiarowa sala gimnastyczna 44 m x 22 m z widownią oraz sale do zajęć z gimnastyki korekcyjnej. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w windę.
Na budynku, podobnie jak w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach, zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna o mocy 90 kW. Na zewnątrz wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne z bieżnią i skocznią do skoku w dal, plac zabaw, 79 miejsc parkingowych, zatoczka dla autobusów oraz parking dla rowerów.
Nowa szkoła będzie przygotowana na przyjęcie ponad 600 uczniów. Inwestycja jest finansowana z budżetu gminy.


Tagi:
Edukacja, Komorniki
 - 1
 - 2