2020-05-21

Amica wspiera szpital5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych, 2 tys. szt. maseczek FFP2 i lodówka to kolejny dar przekazany przez Grupę Amica szpitalowi miejskiemu im. Józefa Strusia w Poznaniu.

– Każda, nawet najmniejsza, darowizna na rzecz szpitala jest dla nas niezwykle cenna – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Ale przekazanie środków ochrony osobistej i sprzętu medycznego zasługuje na wyjątkowe podziękowania. To dzięki takim darom poznańscy lekarze mogą jeszcze skuteczniej walczyć z koronawirusem. Silny i szczery patriotyzm lokalny zawsze był dumą poznaniaków i Wielkopolan. Dziś przedsiębiorcy z regionu udowadniają, że można na nich liczyć nawet w trudnych czasach – za co bardzo dziękuję! – dodał.
To nie pierwsza taka pomoc ze strony firmy. Ponad miesiąc temu Grupa Amica przekazała poznańskiemu szpitalowi 200 tysięcy złotych. W środę, 20 maja, Marcin Bilik, I wiceprezes Grupy Amica ds. operacyjnych przekazał kolejną darowiznę, tym razem rzeczową. Do lecznicy trafiło 5 aparatów wspomagających oddychanie, 500 strojów i gogli ochronnych, 2 tys. szt. maseczek FFP2 i lodówka.
– Wielkopolanie potrafią jednoczyć się w trudnych chwilach, a przeciwdziałanie zakażeniom i powstrzymanie rozprzestrzeniania się tej śmiertelnej choroby w regionie to nasza wspólna sprawa – społeczeństwa, wspólnot samorządowych, lokalnych władz oraz firm prywatnych – mówi Marcin Bilik. – Amica tak to postrzega od samego początku pojawienia się koronawirusa w naszym województwie. Pomocy udzieliliśmy szpitalom i pogotowiu ratunkowemu z całego kraju, ale nie ukrywamy, że wobec obecnej skali potrzeb koncentrujemy swoje wsparcie na Wielkopolsce.
W Wielkopolsce stwierdzono już niemal 1900 przypadków zakażenia koronawirusem. Zdecydowana większość chorych wymagających hospitalizacji trafiła do szpitala miejskiego im. J. Strusia.
– Walka z zakaźną chorobą COVID-19 wymaga od personelu szczególnego zaangażowania i jeszcze większej ostrożności – dlatego wsparcie w postaci sprzętu ochronnego jest niezwykle ważne – podkreśla Jan Sawicz, zastępca dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. – Bardzo dziękujemy Grupie Amica i wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli naszą placówkę.
Poznański szpital wspierają też setki innych regionalnych firm i osób prywatnych. Darowizny na rzecz tej lecznicy liczone są już w milionach złotych. Większość pieniędzy szpital wydaje na środki ochrony osobistej, pozostałe – m.in. na sprzęt medyczny.


Tagi:
Poznań
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4