Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-05-19

Hybrydowy Mercedes na testach w PoznaniuMercedes-Benz Citaro G Hybrid będzie woził pasażerów w Poznaniu. Autobus, od dzisiejszego popołudnia, jest testowany przez MPK Poznań. Będzie kierowany na linie 151, 171 oraz 191.

Do połowy czerwca – w ramach prowadzonych testów – po ulicach Poznania będzie wozić pasażerów Citaro G Hybrid. Pojazd będzie sprawdzany w poznańskich warunkach eksploatacyjnych. Pojazd z napędem hybrydowym został przekazany na testy przez spółkę EvoBus Polska.
– Podstawowa zasada działania nowego modelu Citaro Hybrid jest prosta: Elektryczny silnik tarczowy zintegrowany jest pomiędzy silnikiem spalinowym, a automatyczną skrzynią biegów. Pełni funkcję generatora, przetwarzając energię pochodzącą z hamowania silnikiem w prąd. Wytworzony prąd zostaje zmagazynowany. Bez technologii hybrydowej energia pozyskiwana w fazie rekuperacji byłaby tracona, zaś nowy Citaro Hybrid wykorzystuje ją: gdy tylko autobus rusza z miejsca, silnik elektryczny wspomaga silnik diesla dodatkowym momentem obrotowym. Dzięki temu, silnikowi spalinowemu wystarczy wytworzenie mniejszej mocy, by ruszyć z miejsca, oszczędzając na paliwie. Dodatkowo silnik elektryczny wspomaga pracę na biegu jałowym. Poprawia to sprawność silnika spalinowego, przyczyniając się też do znacznego obniżenia zużycia paliwa, a tym samym również do obniżenia poziomu emisji - informuje przedstawiciel EvoBus Polska.
W autobusie znajduje się 135 miejsc, w tym 41 siedzących. Przypominamy o obowiązujących ograniczeniach w komunikacji zbiorowej, związanych z pandemią koronawirusa.


Tagi:
Transport indywidualny i zbiorowy
 - 1