Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-05-19

Maseczki dla zaprzyjaźnionych miastSkutki pandemii COVID-19 dotknęły również mieszkańców miast partnerskich, zaprzyjaźnionych z Szamotułami. Samorządy Brignoles, Tielt, Gross-Gerau i Bruneck otrzymają wsparcie od mieszkańców Szamotuł.

Firma Ster przekazała każdemu z zaprzyjaźnionych z Szamotułami samorządów zestaw 100 maseczek wielokrotnego użytku. To nowy typ maseczek opracowany w placówce naukowej przedsiębiorstwa (Instytut Ster współpracuje z Politechniką Poznańską i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).
Wczoraj w siedzibie zakładu w Mutowie zapakowano kartony z maseczkami. Do każdej z paczek burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek dołączył list. – Jak to bywa między przyjaciółmi, to słowa wsparcia i solidarności. Myślę, że w czasach pandemii każdy gest i forma pomocy, nawet symbolicznej, nabiera szczególnego znaczenia – mówił burmistrz Szamotuł. – Dziękuję w tym miejscu jeszcze raz prezesom firmy STER, Państwu Szymańskim, dyrektorowi naszego szpitala, panu Pawelczakowi oraz pani Staroście Beacie Hanyżak. Dzięki nim sprzęt już trafia do naszych służb i europejskich przyjaciół – dodał burmistrz Kaczmarek.


Tagi:
Szamotuły
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4