Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania




2020-05-14

Najnowszy raport dotyczący epidemii w Poznaniu i powiecie



Według informacji zawartych w raporcie, który wczoraj przedstawił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, na dzień 13 maja, w szpitalu im. Jana Strusia przy Szwajcarskiej w Poznaniu, przebywało 130 osób zakażonych koronawirusem.

Wszyscy hospitalizowani to 150 osób. W grupie tej, aż 149 osób, to pacjenci, którzy trafili do poznańskiego szpitala z domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo leczniczych.
Dzięki szpitalnemu laboratorium, od 16 marca do tej pory, wykonane zostały 3794 testy. W tym samym czasie 135 osób pokonało COVID-19, niestety 103 osoby zmarły. W tym dwa zgodny dotyczyły mieszkańców Poznania, a trzy powiatu poznańskiego.
W Poznaniu obecnie na COVID-19 choruje 70 osób, a w powiecie 28. 716 osób z Poznania i powiatu jest poddanych kwarantannie. Spośród ozdrowieńców, 94 osoby to mieszkańcy miasta i powiatu. Na tym obszarze zanotowano do środy (13 maja) 5 zgonów.
Podłączonych pod respiratory w poznańskim szpitalu jest 7 osób, do dyspozycji, w razie potrzeby pozostaje jeszcze 81 sztuk tych urządzeń. – Chciałbym serdecznie podziękować personelowi szpitala, poradziliśmy sobie z pierwszym etapem zagrożenia. Byliśmy dobrze przygotowani, mieliśmy wystarczającą liczbę łóżek i respiratorów. Pozytywne dane nie powinny jednak powodować u nas znaczących zmian w podejściu do epidemii, w tymi zachowania ostrożności – mówił prezydent Jaśkowiak.


Tagi:
Powiat poznański, Poznań, Rodzina i zdrowie
 - 1