Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-05-07

Kolejna inwestycja w ramach ZIT ukończona„Tulce Szkoła” to nazwa przystanku, z którego, od początku maja, mogą korzystać mieszkańcy Tulec w gminie Kleszczewo. Miejsce pełni rolę autobusowego węzła przesiadkowego.

Obok bezpiecznego miejsca do wsiadania i wysiadania z autobusu, wyposażonego m.in. w wiaty dla pasażerów podróżujących w obu kierunkach jazdy, jest to szczególny punkt, specjalnie przygotowany do zmiany środka komunikacji z własnego, którym może być rower, motocykl lub samochód na środek transportu publicznego, jakim jest autobus gminnej komunikacji. Na potrzeby kierowców powiększono istniejący parking o kolejnych 20 miejsc, zamontowano wiatę na 45 rowerów oraz 5 motocykli. Teren zyskał nowe oświetlenie, ustawiono ławki i kosze. Pasażerowie mają do dyspozycji tablicę informującą na bieżąco o przewidywanej godzinie odjazdu autobusu, a także biletomat. Powierzchnia wybudowanej od podstaw pętli autobusowej wykonana został z kostki betonowej. Powstały niezbędne dojścia, a także kanalizacja deszczowa. Całość terenu objęta jest monitoringiem.
Zadanie sfinansowano z udziałem środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Miasta Poznania.

Za: UG Kleszczewo
FOT. ARCHIWUM UG KLESZCZEWO


Tagi:
Estetyka przestrzeni, Infrastruktura transportowa, Kleszczewo, Transport indywidualny i zbiorowy
 - 1
 - 2
 - 3