2020-05-05

Wsparcie dla śremskich seniorówGmina Śrem uruchomiła specjalną pomoc dla seniorów, którzy ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa czują się samotne, odizolowane.

W ramach pomocy m.in. uruchomiono całodobowy telefon, przy którym czeka osoba gotowa w każdej chwili porozmawiać. Ponadto, uruchomiony został numer telefonu, pod który seniorzy mogą przez całą dobę dzwonić w celu uzyskania wsparcia psychologicznego. Uruchomione zostały też: pomoc usługowa w środowisku zamieszkania, wsparcie „Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej” oraz całodobowy telefon interwencyjny.
Z pomocy mogą korzystać osoby, które ukończyły 60 rok życia, szczególnie te, które mają problemy w samodzielnym funkcjonowaniu; osoby po 60., które mają rodzinę, ale jej członkowie z powodów obiektywnych nie mogą świadczyć pomocy; samotne osoby niepełnosprawne, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności i wymagające stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby, a z przyczyn obiektywnych nie mogą liczyć na pomoc członków rodziny; osoby starsze, które w związku z obecną sytuacją nie mogą zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb życiowych.
– Samotność to prawdziwy koszmar. Ale by ją zwyciężyć, wystarczy drugi człowiek – zapewniają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie.


Tagi:
Rodzina i zdrowie, Seniorzy, Śrem
 - 1