2020-05-04

Najnowszy raport ze szpitala im. Jana StrusiaJacek Jaśkowiak, prezydent Poznania przekazał dzisiaj najnowsze dane dotyczące sytuacji związanej z epidemią Covid 19 w szpitalu zakaźnym przy ul Szwajcarskiej w Poznaniu. Informacje dotyczyły stanu na dzień 3 maja br.

Z przekazanych informacji wynika, że hospitalizowanych z wynikiem pozytywnym w szpitalu przy Szwajcarskiej jest 166 osób, w tym 149 to pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych.
Do tej pory wykonano w laboratorium szpitalnym 3259 testów. W szpitalu wyzdrowiało 87 osób, niestety 82 osoby zmarły.
Wśród hospitalizowanych osób 65 to mieszkańcy Poznania, a 25 to osoby z terenu powiatu poznańskiego. W Poznaniu i powiecie na kwarantannie przebywa 371 osób.
Pod respiratorami przebywa obecnie 6 osób, 88 urządzeń do dyspozycji.
Prezydent Jaśkowiak przekazał też informacje dotyczące planów Poznania dotyczące uruchamiania działalności żłobków i przedszkoli. – Przymierzamy się do otworzenia żłobków i przedszkoli nie wcześniej niż 25 maja. Czy nam się uda to zrobić w tym terminie zależeć będzie od opinii ekspertów-epidemiologów, osób, które będą potrafiły zdefiniować nam ryzyka i od tego, czy uda nam się stworzyć w przedszkolach i żłobkach takie zabezpieczenia żeby pomiędzy dziećmi nie następowało przenoszenie wirusa i żeby też personel żłobków i przedszkoli pracował w bezpiecznych warunkach – powiedział prezydent.


Tagi:
Poznań, Rodzina i zdrowie
 - 1