Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-04-30

W Tarnowie Podgórnym dzieci pozostaną w domachDecyzję o podtrzymaniu zamknięcia przedszkoli w gminie Tarnowo Podgórne podjął dzisiaj wójt Tadeusz Czajka, po wideokonferencji ze wszystkimi dyrektorami szkół i przedszkoli, których organem prowadzącym jest gmina Tarnowo Podgórne.

Przeanalizowano bardzo wnikliwie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, biorąc pod uwagę zarówno deklaracje rodziców o potencjalnym zainteresowaniu takim rozwiązaniem jak i warunki kadrowe oraz przestrzenne w każdej z placówek. Po wysłuchaniu wszystkich opinii wójt zadecydował, że w trosce o bezpieczeństwo dzieci i rodziców, a także dbając o pracowników placówek, wszystkie przedszkola pozostaną zamknięte. Dla części mieszkańców to spore utrudnienie, gdyż nadal nie mogą wrócić do pracy, jednakże ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa jest nadal zbyt duże.
Wójt zapewnił, że na bieżąco monitoruje sytuację, a decyzja o ponownym uruchomieniu zajęć opiekuńczych w przedszkolach zostanie zakomunikowana z wyprzedzeniem tak, aby zarówno placówki, jak i rodzice mogli się przygotować do tego odpowiednio przygotować.
Wszystko wskazuje na to, że również zamknięte pozostaną przedszkola publiczne, prowadzone przez podmioty prywatne. W przypadku żłobków, które w gminie Tarnowo Podgórne prowadzą wyłącznie podmioty prywatne, każdy z nich podejmie decyzję autonomicznie.

FOT. PIXABAYTagi:
Rodzina i zdrowie, Tarnowo Podgórne
 - 1