2020-04-29

Informacje ze szpitala przy Szwajcarskiej, stan na 28 kwietniaNa dzień 28 kwietnia w szpitalu Jana Strusia w Poznaniu hospitalizowanych było 218 osób, w tym 191 osób chorych na covid 19. Wśród osób hospitalizowanych aż 173 pacjentów to podopieczni domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

– Ci pacjenci wymagają nie tylko opieki lekarskiej, oni wymagają też opieki pielęgnacyjnej, ponieważ to są często osoby z demencją, osoby niesprawne. Oni stanowią wielkie wyzwanie dla szpitala. Tym bardziej chciałbym podziękować wszystkim pracownikom szpitala, bo szpital dzisiaj łączy funkcję leczenia osób, które zostały dotknięte koronawirusem, ale tak naprawdę jest to na dzisiaj jeden wielki dom pomocy społecznej – powiedział, przedstawiając raport dotyczący sytuacji w poznańskim szpitalu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Wśród osób, które do tej pory zostały zdiagnozowane znajduje się 59 osób z Poznania i 53 osoby z powiatu poznańskiego. To dane dotyczące okresu od początku epidemii. Na dzisiaj aktywne przypadki, z Poznania 35 osób, a z powiatu 25. W kwarantannie, z obszaru miasta i powiatu, znajduje się obecnie 356 osób.
Do respiratorów podłączonych jest 6 pacjentów, przy 88 urządzeniach, które są do dyspozycji.
0d 16 marca w szpitalnym laboratorium wykonanych zostało 2964 testów. Zmarły 73 osoby, zdrowie odzyskało 55 pacjentów.


Tagi:
Powiat poznański, Poznań
 - 1