2020-04-27

Chorych w poznańskim szpitalu przybywaLiczba osób hospitalizowanych, zakażonych wzrasta i stanowi obecnie 198 osób. Hospitalizowanych jest w sumie 228 osób. Najnowsze dane, na dzień 27 kwietnia, dotyczące sytuacji w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w czasie epidemii koronawirusa przekazał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Bardzo martwi mnie to, że wśród tych osób tak dużą grupę, bo 148 osób, stanowią pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo leczniczych – mówił prezydent Jaśkowiak.
Do tej pory w szpitalu im. Jana Strusia wykonanych zostało 2970 testów. Zdrowie odzyskało 51 osób, w tym dwie, które były w bardzo ciężkim stanie. Niestety, w okresie od 16 marca do dzisiaj, aż 70 osób zmarło. Dane dotyczą pacjentów zamieszkujących teren całego województwa wielkopolskiego.
Spośród około 10 tys. osób w Polsce, u których stwierdzono obecność koronawirusa, zakażeni z Poznania stanowią niewielki udział – 59 zakażeń. Również stosunkowo niewiele, bo 53 osób zamieszkuje teren powiatu poznańskiego. Obecnie 324 osoby z Poznania i powiatu znajdują się w kwarantannie. W szpitali przy Szwajcarskiej pod respiratorami przebywa obecnie 13 osób. Do dyspozycji szpital ma w sumie 88 tych urządzeń.


Tagi:
Poznań, Rodzina i zdrowie
 - 1