Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-04-09

Z raportu prezydenta Jacka JaśkowiakaNa swoim fanpage'u, codziennie informacje on line przekazuje prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Raport zawiera m.in. dane dotyczące sytuacji w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia, który jest jednym z pięciu szpitali w Wielkopolsce, które wyznaczone zostały jako szpitale jednoimienne.

Według informacji przekazanych dzisiaj przez prezydenta Poznania wczoraj do szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu przyjęto 16 osób, natomiast wypisano 24. Wykonano 64 testów na obecność koronawirusa, w trzech przypadkach testy wykazały wynik pozytywny.
Do tej pory w szpitalu im. Jana Strusia zmarło 19 osób. W tej chwili w szpitalu przebywa 140 pacjentów w tym 113 osób z wynikiem pozytywnym. – Mamy 15 pacjentów podłączonych do respiratora 43 osoby z wynikiem pozytywnym nie wymagały hospitalizacji i są poddane kwarantannie – informował Jacek Jaśkowiak.
Prezydent podziękował wszystkim darczyńcom wspierającym finansowo i rzeczowo działalność szpitala im. Jana Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu.


Tagi:
Poznań
 - 1