Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2020-03-24

XVII edycja konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera PrzedsiębiorczościTwórcy pierwszego na świecie bezprzewodowego stetoskopu oraz największa fabryka sushi w Polsce mogą pochwalić się prestiżowym tytułem Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Do kogo w tym roku trafi to wyróżnienie? Tym razem konkurs kierowany jest do firm z obszaru metropolii Poznań.

Do 31 marca można zgłaszać firmy do kolejnej edycji konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Szanse w konkursie będą miały przedsiębiorstwa, które notują sukcesy na rynku, cechuje je przedsiębiorczość, wrażliwość społeczna, a także posiadają ciekawą ofertę oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.
Od tego roku zwiększa się zasięg terytorialny konkursu. Tym razem do udziału zaproszone są firmy z całej metropolii Poznań, czyli z terenu powiatu poznańskiego oraz gmin Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem. Inną nowością tegorocznej edycji jest wprowadzenie dodatkowego kryterium oceny firmy pod względem działań na rzecz ochrony środowiska i ekologii.
Do udziału w bezpłatnym konkursie zaproszone są średnie i małe firmy oraz mikroprzedsiębiorstwa, a także start-upy.
– Konkurs na stałe wpisał się już w kalendarz gospodarczy regionu. Przykłady naszych laureatów pokazują, że udział w tym przedsięwzięciu bardzo się opłaca. Przedsiębiorstwa są mocniej rozpoznawalne na rynku, zapraszane zostają do udziału w krajowych i zagranicznych konferencjach, targach i misjach gospodarczych. Stają się liderami gospodarczymi regionu. Są synonimem naszej gospodarności i rzetelności – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański. – Bardzo mnie cieszy, że zgłaszają się do nas coraz młodsi wiekiem przedsiębiorcy, którzy z powodzeniem realizują swój pomysł na biznes.
W dotychczasowych szesnastu edycjach konkursu wzięło udział łącznie blisko 900 firm z Poznania oraz powiatu poznańskiego. Oprócz prestiżowego tytułu zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym m.in. na bezpłatne studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym czy UAM, obsługę rachunku dla biznesu przez PKO BP czy bezpłatne stoiska na MTP. Tegoroczna pula nagród wynosi około 180 tysięcy złotych.
Każda startująca firma musi poddać się ocenie merytorycznej na wysokim poziomie. Od kilku lat jest ona prowadzona przez ekspertów z firmy Grant Thornton, która ma ugruntowaną pozycję na rynku firm doradczych w Polsce.
– Oceniamy firmy pod względem finansowym, innowacyjności, czy dynamiki rozwoju. Nowością w tym roku jest kryterium ekologiczne. Podmioty będziemy weryfikować między innymi pod kątem rozwiązań energooszczędnych oraz tego,, w jaki sposób radzą sobie ze składowaniem i sortowaniem odpadów – wyjaśnia Mariusz Maik, z Grant Thornton, partnera merytorycznego konkursu.
Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca. Formularze i szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.pfpp.com.pl/lidermsp oraz pod numerem telefonu: 61 8418 826. Formularz wraz z załącznikami można przesyłać także drogą elektroniczną na adres lidermsp@powiat.poznan.pl, następnie podpisane przez osobę uprawnioną „Oświadczenia kandydata do tytułu Poznański Lider Przedsiębiorczości" należy złożyć lub przesłać pocztą tradycyjną na adres biura konkursu: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań, w zamkniętej kopercie z dopiskiem Konkurs o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości".Tagi:
Oborniki, Powiat poznański, Skoki, Szamotuły, Śrem
 - 1