2019-03-15

Przedszkolaki będą śpiewaćW maju rozpoczną się eliminacje do XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019. Festiwal jest największą imprezą tego typu w Polsce i ma długoletnią tradycję, bo organizowany jest już od 24 lat.
Impreza obejmuje cały obszar województwa wielkopolskiego. W tym roku finał odbędzie się 9 czerwca w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach. Celem imprezy jest prezentacja utworów napisanych z myślą o dzieciach, pokazująca ich możliwości wokalne oraz zainteresowania.
Liczba uczestników i widzów festiwalu zwiększa się z roku na rok. Łącznie, na wszystkich szczeblach eliminacji, bierze w nim udział ok. 5 tys. dzieci. W gminie Czerwonak eliminacje odbędą się 7 maja w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach, eliminacje dla dzieci z powiatu poznańskiego odbędą się 10 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, natomiast eliminacje poznańskie w Klubie Raszyn.
Terminy eliminacji na terenie pozostałych wielkopolskich gmin i powiatów są obecnie ustalane. Organizatorami eliminacji rejonowych są ośrodki kultury w Koninie, Kaliszu, Lesznie, Trzciance i Obornikach. Patronat nad imprezą sprawuje Stowarzyszenie Metropolia Poznań.


Tagi:
Czerwonak, Kultura, Murowana Goślina, Powiat poznański, Poznań
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4