Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2018-07-27

Przebudowa mostu Lecha w PoznaniuW nocy z 3 na 4 sierpnia północna część mostu Lecha w Poznaniu zostanie zamknięta, a w sobotę rozpocznie się jej rozbiórka.

Zakończenie prac związanych z budową nowej części mostu i powrót ruchu samochodowego planowany jest na początek 2020 r. Przed wjazdem na most kierowcy będą musieli zwolnić do 30 km/h. Samochody w obu kierunkach poruszć się będą południową nitką - dwoma pasami w kierunku Czerwonaka, Swarzędza, Warszawy i jedym pasem ruchu w kierunku Świecka

Przez most Lecha przebiega droga krajowa nr 92, którą odbywa się ruch tranzytowy przez Poznań, ze wschodu na zachód. W zwiąku z tym informacje o zmianach organizacji ruchu oraz tablice wyznaczające objazdy na skrzyżowaniach i węzłach drogi krajowej nr 92 pojawią się po wschodniej stronie Poznania już w okolicach Konina, a po stronie zachodniej - w okolicach Nowego Tomyśla. Przewidziano, że objazdy będą odbywać się przez drogi ekspresowe S5 i S11, drogę krajową nr 25, a także drogi wojewódzkie nr 305, 306, 466 oraz autostradę A2.

Tagi:
Infrastruktura transportowa, modernizacja, most, Poznań, Warta
 - 1
 - 2