Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2018-06-29

Swarzędz włącza się w PKMOd 9 września 2018 roku Poznańska Kolej Metropolitalna poszerzy się o połączenia na linii Poznań Główny - Swarzędz. Pociągi będą zatrzymywać się na stacjach Poznań Garbary, Poznań Wschód oraz Poznań Antoninek.

29 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Metropolia Poznań i samorządów Poznania, powiatu poznańskiego i regionu podpisali porozumienie w sprawie uruchomienia połączenia Poznań Główny – Swarzędz.

- W godzinach szczytu składy będą kursowały co pół godziny. Dzięki temu swarzędzanie będą mogli korzystać z szybkich i wygodnych połączeń z Poznaniem oraz innymi okolicznymi miastami i miejscowościami - powiedział burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. - Będzie to również zachęta do pozostawienia własnych pojazdów na wybudowanych już w tym celu parkingach przy dworcach kolejowych w Swarzędzu i Kobylnicy - dodał Szkudlarek.

Wicemarszałek Wojciech Jankowiak przypomniał, że składy PKM jadące w stronę Swarzędza docelowo będą dojeżdżać do Wrześni. - Na razie na tej linii trwają prace modernizacyjne. Do Wrześni PKM pojedzie, gdy te prace się zakończą - wyjaśnił. Poinformował, że na linii do Swarzędza będą kursowały trzy pary pociągów. Dodatkowo niektóre z połączeń PKM do Swarzędza będą realizowane z Nowego Tomyśla i Jarocina.

Tagi:
Poznańska Kolej Metropolitalna, Poznańska Kolej Metropolitalna, Swarzędz, transport publiczny
 - 1