Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2016-04-25

Debiut reprezentacji siatkarskiej Stowarzyszenia Metropolii PoznańRelacja uczestników Turnieju Piłki Siatkowej Samorządowców Metropolii Poznań w Kleszczewie.

Debiutujący na siatkarskich parkietach reprezentanci Stowarzyszenia Metropolia Poznań zawitali do Kleszczewa, gdzie zmierzyli się z ekipami: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Miasta i Gminy Kórnik oraz Gminy Kleszczewo. Mecze pokazały elementy, nad którymi drużyna musi jeszcze popracować, jednym z nich okazała wytrzymałość kondycyjna.
Pierwsze dwa spotkania nie ułożyły się po myśli graczy z ul. Wyszyńskiego w Poznaniu,  zgrane drużyny z UMWW i Kórnika minimalnie przeważyły szale zwycięstwa na swoją stronę. Silni mentalnie reprezentanci SMP nie odpuszczali do samego końca, co tym razem nie wystarczyło do odniesienia końcowego sukcesu.
Zupełną inną historię miał mecz z reprezentacją Gminy Kleszczewo.
Mimo dwóch porażek Metropolitanie wyszli na boisko mocno zmotywowani, a ich gra wygląda już znacznie lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Skuteczną zagrywką zmusili przeciwników do błędów, rywale  nie potrafili też skutecznie zaatakować. Twarda obrona i skuteczne akcje w ataku dały reprezentantom SMP prowadzenie 14:0! Mimo zmiany postawy przeciwników, pierwszy w historii zwycięski set stał się faktem! W kolejnych setach postępujące zmęczenie fizyczne przełożyło się na mniejszą skuteczność zagrywki i odbioru, co mimo heroicznej walki doprowadziło do trzech kolejnych porażek w setach i przegranej w meczu wynikiem 1:3.
Turniej w Kleszczewie pokazał, że w reprezentantach SMP drzemie ogromny potencjał. Braki w zagrywce i przyjęciu z pewnością uda się wyeliminować do kolejnych turniejów. Siedem osób dobrej woli utworzyło zmotywowany zespół, który w zasadzie nigdy wcześniej nie rozegrał spotkania w pełnym składzie. Kolejne lata z całą pewnością przyniosą im i rzeszy wiernych kibiców same zwycięstwa - Naprzód Metropolio!

Tagi:
Poznań, Sport i rekreacja, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, turniej
 - 1
 - 2
 - 3