Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2016-12-06

Bilet Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) z większym zasięgiemWiosną przyszłego roku zasięg obowiązywania biletu Bus-Tramwaj-Kolej (BTK) zostanie rozszerzony z obecnych 30 do 50 kilometrów od Poznania. Każdy taki bilet będzie automatycznie biletem sieciowym ZTM na strefę A poznańskiej komunikacji miejskiej.

Bilety BTK wprowadziły w grudniu 2012 roku Przewozy Regionalne Sp. z o.o. wspólnie z Kolejami Wielkopolskimi Sp. z o.o. oraz Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. Funkcjonują w postaci papierowej, z nadrukowaną dodatkową informacją o ważności w komunikacji miejskiej ZTM w Poznaniu. Kierowane są do osób regularnie korzystających z organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego kolei regionalnej oraz transportu publicznego Miasta Poznania. Takich biletów do tej pory sprzedano już kilka tysięcy. Kosztują - w zależności od strefy taryfowej - od 20 do 40 proc. mniej niż dwa oddzielne miesięczne bilety sieciowe.

Zyskają również posiadacze sieciowego biletu okresowego na karcie PEKA. Każdy z nich będzie mógł na jego podstawie np. wsiąść do pociągu Przewozów Regionalnych lub Kolei Wielkopolskich na stacji Poznań Główny i pojechać np. do stacji Poznań Garbary czy Poznań Junikowo.

Tagi:
Bus-Tramwaj-Kolej, Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, ZTM
 - 1