Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2012-09-24

II Metropolitalny Spływ Kajakowy za namiW sobotę, 22.09.2012 odbył się II Metropolitalny Spływ Kajakowy organizowany prze Stowarzyszenie "Metropolia Poznań".  Blisko 120 uczestników (z 22 miejscowości z obszaru aglomeracji poznańskiej, a także z Krakowa, Piły, Wągrowca i Złotowa) pod dowództwem komandora spływu, Izabeli Dylewskiej wypłynęło z przystani kajakowej Partnerstwa NA RZECZ WARTY.

Ubrani w okolicznościowe koszulki i czapeczki metropolitalni kajakarze wylądowali w Czerwonaku, gdzie w promieniach jesiennego słońca witał ich wójt Gminy Czerwonak Mariusz Poznański. To spotkanie stało się także okazją do zainaugurowania budowy w Czerwonaku Akwenmariny. Przy aplauzie zgromadzonych miłośników sportów wodnych pierwszą łopatę na tej budowie wbił wójt M. Poznański.

Dodatkową atrakcją był udział w Wielkopolskim Motorowodnym Zakończeniu Sezonu 2012. Po obejrzeniu pokazów sprawności motorowodniaków oraz słodkim poczęstunku, jaki goście zafundowali mieszkańcom Czerwonaka, a także po rozgrzaniu się ciepłymi napojami, uczestnicy spływu ruszyli w dalszą drogę. Pomimo wcześniejszych pesymistycznych prognoz pogody, dopiero na końcowym odcinku trasy kajakarzy złapał deszcz, a niektórych nawet grad. Szczęśliwi, pełni wrażeń choć nieco zmarznięci dotarli na przystań Binduga w Mściszewie (gmina Murowana Goślina), gdzie na brzegu witał ich prezydent Ryszard Grobelny, który przybył prosto z Lublina, a także burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki, który był jednym z uczestników spływu.

Na wszystkich czekała ciepła grochówka, kiełbaska i ognisko przy którym mogli się ogrzać i wysuszyć. Na mecie spływu zaplanowano mecz siatkówki plażowej pomiędzy Miastem Poznań (reprezentowanym przez R. Grobelnego), a Gminą Murowana Goślina (reprezentowaną przez burmistrza T. Łęckiego). Z powodu złych warunków atmosferycznych zawodnicy zgodnie postanowili rozegrać mecz w innym terminie.

Zobacz także:
Więcej zdjęć ›


Tagi:
Metropolitalny Spływ Kajakowy, Murowana Goślina, Poznań, Sport i rekreacja
 - 1
 - 2
 - 3
 - 4
 - 5
 - 6
 - 7
 - 8
 - 9
 - 10
 - 11
 - 12
 - 13
 - 14
 - 15
 - 16
 - 17