Metropolia Poznań - Wspólnie tworzymy rozwiązania
2017-07-20

Grupa zakupowa gazu ziemnegoW czwartek, 20 lipca 2017 r., w siedzibie Stowarzyszenia Metropolia Poznań podpisano porozumienie, na mocy którego zawiązana została grupa zakupowa gazu ziemnego.

Porozumienie dotyczy wspólnego zakupu gazu w 2018 roku i ma na celu uzyskanie niższej ceny za zakup tego paliwa. O zamiarze stworzenia grupy zakupowej gazu ziemnego poinformowani zostali wszyscy członkowie Stowarzyszenia.

Chęć udziału w grupie zgłosiło 12 podmiotów, w tym 6 jednostek samorządu terytorialnego: Dopiewo, Komorniki, Skoki, Szamotuły, Kórnik i Luboń a także: Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Szamotułach, Biblioteka Publiczna w Komornikach oraz KOM-LUB sp. z o.o., P.T. "TRANSLUB" sp. z o.o., LOSIR sp. z o.o. i Ośrodek Kultury w Luboniu. W grupie nie uczestniczy Miasto Poznań, ponieważ od paru lat samo dokonuje wyboru dostawcy gazu.
Do 3 podmiotów wysłano drogą elektroniczną zapytanie o cenę usługi polegającej na przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania przetargowego w celu wyłonienia dostawcy gazu. W wyniku postępowania ofertowego jako wykonawcę wybrano firmę Enmedia sp z o.o. Podmiot ten zaproponował za usługę najniższą cenę, wynoszącą 94,71 zł za punkt poboru gazu. Obliczono, że podmioty, które podpisują porozumienie mają w dyspozycji 153 punkty. Dlatego kwota zapłaty dla firmy Enmedia wynosi 14 490,00 zł brutto.
Z doświadczeń grupy prowadzonej przez Miasto Poznań wynika, iż oszczędności z roku na rok są coraz większe. Szacuje się, że mogą one wynieść nawet 15-20 proc. Oszczędności Miasta Poznań w roku 2015 wynosiły 150 tys. zł a w roku 2016 już 1,07 mln zł. W sumie w latach 2015-2017 Poznań zaoszczędzi około 2,24 mln zł.

Tagi:
Dopiewo, Działalność, Gospodarka i biznes, grupa zakupowa gazu ziemnego, Komorniki, Kórnik, Luboń, Ogłoszenia, Poznań, Skoki, Stowarzyszenie Metropolia Poznań, Szamotuły
 - 1
 - 2