2015-05-20

RetROWERIADA Poznań 2015W niedzielę, 24 maja 2015 r., od godz. 10:00 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego "OAZA" nad jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się IV Międzynarodowy Zlot Miłośników Rowerów Zabytkowych "RetROWERIADA". W zlocie udział wezmą kolekcjonerzy posiadający rowery wyprodukowane do 1945 roku oraz z produkcji polskiej do roku 1965.

Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski spodziewa się około 80 eksponatów. Można będzie zobaczyć najstarsze bicykle z XIX wieku, rowery produkcji polskiej oraz innych krajów.
Najbardziej widowiskową konkurencją zlotu jest konkurs elegancji, w której uczestnicy ubrani zgodnie z modą okresu wyprodukowanego roweru wystartują do jazdy dookoła jeziora w Strzeszynku.
Ponadto zlot obejmuje takie konkurencje jak: najstarszy rower, najstarszy rower polski, najciekawszy technicznie i najlepiej odrestaurowany.
Część uczestników zlotu pokaże ponownie eksponaty, które można było podziwiać na ubiegłorocznym zlocie: angielski rower SWIFT z 1911r., BRENNABORY z 1912r. i 1922r. oraz tandemy z 1937r. SEIDEL i CITO. Będą rowery posiadające ciekawe rozwiązania techniczne jak na przykład napędzane wałem Kardana lub ze skrzynią biegów w suporcie. Uwagę widzów z pewnością przyciągać będzie trójkołowy rower pełniący funkcję mobilnej kawiarenki.
Informacji udziela i zgłoszenia przyjmuje Automobilklub Wielkopolski, e-mail: turystyka@aw.poznan.pl.

Tagi:
Poznań, RetROWERIADA, Sport i rekreacja, Transport indywidualny i zbiorowy
 - 1